Як оцінити стан уживаного автомобіля.

При придбанні вживаного автомобіля покупець завжди прагне вибрати не тільки влаштовує його марку і модель, але й оцінити технічний стан машини. Це дозволить не тільки вибрати добре зберігся і доглянутий автомобіль, але й аргументовано вимагати знижки за всі виявлені дефекти, не зазначені продавцем.
Інструкція
1
Оцінку стану почніть з кузова. Обійдіть автомобіль і уважно, при хорошому освітленні оціните стан лакофарбового покриття. При цьому бажано, щоб машина була чистою. Звертайте увагу на відтінки і структуру фарбування деталей кузова (крил, капота, дверей і т.д.). Присівши біля фари, подивіться вздовж борту автомобіля, прагнучи виявити вм'ятини, дефекти геометрії та забарвлення. Обов'язково огляньте цим способом обидва борти, капот і дах.
2
Перейдіть до оцінки стану двигуна. Відкрийте капот і попросіть завести мотор при відкритому капоті. При цьому нахиліться до силового агрегату і уважно прислухайтеся. Різкі, тихі, гучні і не дуже металеві брязкіт, стуки і клацання неприпустимі. Ідеальний двигун повинен видавати рівне шурхіт без самовільного зміни оборотів. Попросіть натискати на педаль газу. Двигун знову ж таки не повинен видавати ніяких виділяються звуків.
3
Оцінку стану салону почніть з сидінь. Перевірте всі їх регулювання. Переконайтеся, що водійське сидіння не продавлено, забезпечує бічну підтримку і не має люфтів в кріпленнях спинки. Огляньте ступінь потертості керма. За цим показником можна побічно судити про реальний пробігу автомобіля. Оцініть стан оббивки салону, особливо в місцях установки подушок безпеки. Наявність слідів відновлення оббивки в зазначених місцях може означати аварійне минуле машини.
4
Проведіть ходові випробування оцінюваного автомобіля. Зверніть увагу на перемикання передач: воно повинно бути чітким, легким і без сторонніх звуків як на ручний, так і на автоматичній коробці передач. Переконайтеся в ефективності роботи зчеплення на всіх оборотах. При вичавлюванні зчеплення не повинно бути підвищеного шуму. Проїжджаючи по рівному ділянці, відпустіть кермо. Якщо автомобіль при цьому відведе в сторону, може бути порушена геометрія кузова або підвіски (або просто спущені колеса). Підвіска не повинна видавати стукотів і не деренчати. Погана курсова стійкість, крен і порушення траєкторії в повороті означають дефекти в підвісці.
5
Зверніть увагу на документи до автомобіля. Якщо автомобіль знято з обліку, продавець повинен мати непрострочені транзитні номери і відмітку ГИБДД в ПТС про зняття з обліку. Зверніть увагу на наявність чинного поліса ОСАЦВ і талона проходження технічного огляду. При придбанні обов'язково складіть договір купівлі-продажу з нотаріальним посвідченням угоди.