Як розвинути співочий голос.

Спів - це один з найдавніших видів музичного мистецтва, який притаманний далеко не кожному індивіду. Діапазон людського голосу різноманітний - окрім звичайної трелі, легато, мелізми, йому так само доступні і складніші виконання поетичних текстів. Однак для того щоб красиво співати, необхідно розвивати співочий голос і тренувати його за допомогою спеціальних дихальних і вокальних вправ.
Інструкція
1
Тренувати співочий голос можна як під керівництвом фахівця, музичного педагога, так і самостійно, а для цього важливо виконувати ряд наступних действій.Начінайте всі заняття з дихальної гімнастики. Для цього зробіть глибокий, різкий, короткий вдих через ніс, а потім непомітний швидкий видих через рот або ніс. Проробіть таку вправу 5-6 разів.
2
Перейдіть до загальної розминці рота. На цьому етапі необхідно проробляти легкі покусування внутрішніх сторін щік і язика, втягування і витягування губ, а так само інші вправи подібного роду. Загальну розминку необхідно повторювати протягом 1-2 хвилин щодня.
3
Почніть розвиток з вимови складів. Тут важливо навчитися добре вимовляти глухі і дзвінкі приголосні в поєднанні з одного гласною. Чітко вимовляєте такі звуки як птки, ПТКА, птко, птке, пткі і т.д. Використовуйте абсолютно різні поєднання складів. Для того щоб було зручніше вимовляти кожен раз ті чи інші склади, можна прописати їх на аркуші паперу і в подальшому зчитувати.
4
Перейдіть до читання скоромовок. Візьміть будь-яку книгу з скоромовками і почніть читання спочатку в повільному темпі, уважно промовляючи кожну букву, а потім поступово прискорюйте темп, але не переставайте при цьому зберігати чіткість вимови приголосних і голосних. Намагайтеся зводити застереження до мінімуму, кожен раз повторюючи одні й ті ж фрази. Ця вправа досить виконувати по 5-10 хвилин в день.
5
Переходьте до читання віршів або прози. Читайте вголос абсолютно будь-які літературні твори спочатку по книгам, потім, можливо, на пам'ять. При цьому важливо чітко вимовляти кожну літеру. З кожним днем збільшуйте об'єм читаних мови поки не досягнете 2-х годин на день.
6
Приступайте до наспівування складів. При цьому необхідно випинати живіт вперед на висхідних рухах. Пропевайте склади спочатку плавно і монотонно, потім роблячи скачки і невеликі інтервали між ними. Які склади найкраще щодня наспівувати має порекомендувати музичний педагог. Він же повинен контролювати весь процес розвитку вашого співочого голосу.
Корисна порада
Перед тренуваннями розвитку вокальних даних не слід їсти солодку і жирну їжу, а так же вживати крижану воду або гарячий чай, це може пошкодити ваші зв'язки і погіршити їх еластичність. Перед співочої розминкою найкраще випити склянку теплого молока.