Що таке тендер.

Слово «тендер» широко використовується в сучасному російській мові, хоча і має англійське походження (to tend - обслуговувати). Сьогодні, економічне наповнення цього терміна практично повністю витіснило інші його значення, а тому має сенс згадати, що ж може називатися «тендером».
Інструкція
1
В мореплавстві тендер означає тип однощоглові парусника, вид плоскодонного моторного катера, а також додаткове невелике допоміжне плавальний засіб на борту великого судна.
2
Тендером називається і причіп до паровоза, якщо хто-небудь пам'ятає, що це таке. В такому причепі возили запас палива і води. Він розміщувався одразу за паровозним двігателем.В сучасному світі тендер має ще одна важлива і найпоширеніше значення. Тендер означає конкурсні торги, які проводяться для визначення оптимального постачальника тієї чи іншої продукції, товарів, послуг (a tender, англ. - Конкурс, торги).
3
І хоча в російському законодавстві немає терміна тендер, його все частіше вживають для позначення відкритих або закритих торгів або конкурсів. Зокрема, всі державні підряди на закупівлю товарів або проведення будь-яких робіт видаються переможцям тендерів, які проводяться на принципах чесної состязательності.Тендери бувають ОДНОЕТАПНА і двоетапна, відкритими або закритимі.Двухетапние тендери проводяться при закупівлях складної продукції або послуг. На першому етапі замовник вивчає пропозиції учасників тендеру і формулює конкретні вимоги до замовлення. На другому етапі проходить відбір постачальників, які задовольняють замовника як якістю наданого товару, послуг, так і їх ціною.
4
Відкриті тендери проводяться для розміщення замовлення на поставку товарів, робіт, послуг, які задовольняють вимогам якості, строкам поставки і ціновим критеріям. До відкритих торгів допускаються всі бажаючі взяти в них участь компанії, що подали вчасно заявку на участь і правильно її оформили. Відкриті конкурси проходять як на державному рівні, так і в окремих містах і компаніях.
5
Закриті тендери влаштовуються при закупівлях вузькоспеціалізованих товарів для потреб оборони або при розміщенні замовлень, що представляють державний інтерес, в науково-дослідних центрах, лабораторіях.Тендери, як справедливе вирішення суперечок в боротьбі за замовника, все більше застосовуються у світовій економіці. Це дозволяє розвиватися дійсно добросовісним компаніям, а також уникнути проявів корупції та обману.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XbGDoggWYOY