Що таке рецензія.

Сприйняття будь-якого художнього твору строго суб'єктивно. Однак це не означає, що будь-яка точка зору сама по собі нікому не потрібна. Навпаки, аргументоване, цікаве і максимально об'єктивну думку завжди затребуване. Саме цим зумовлена поява терміна «критика» і жанру рецензії.
Інструкція
1
Мета рецензії - допомогти читачеві скласти думку про об'єкт, яким може бути книга, фільм, музичний альбом чи іншого роду творчість. Текст повинен містити короткий огляд предмета в цілому, детальний аналіз та підсумкову оцінку, підведення підсумків вищесказаного.
2
Головна мета автора - домогтися максимальної інформативності матеріалу. Однак досягається це не за рахунок докладного опису твори, а завдяки максимально продуктивного аналізу. Формально, найбільшою цінністю для читача буде володіти стаття, яка вкаже на підтекст, головну думку і концепцію. Тому головним завданням критика на цьому етапі є правильне тлумачення твору; він повинен прагнути до абсолютного розуміння авторської задумки.
3
Друга частина змісту рецензії - суб'єктивна думка. Верхи майстерності рецензента є вміння відокремити власні емоції від загальнокультурного значення. Критик повинен вміти займати позицію «Незважаючи на те, що мені не сподобалося, я визнаю, що це шедевр». Крім того, в критичному матеріалі важливо спробувати визначити суб'єктивну цінність твору для різних груп людей. Наприклад: «Незважаючи на чудову режисуру і чудову акторську гру,« Хороший, поганий і злий »може розчарувати любителя глибокого вестерну, тому фільм носить виключно розважальний характер ».
4
Враховуючи вищесказане, жанр виставляє досить високі вимоги до особистості критика. Оскільки рецензія претендує на максимальну об'єктивність, автор матеріалу зобов'язаний бути підкований в розглянутому питанні - знати нюанси режисури, бути знайомим з культурним контекстом. Крім того важливо і саме вміння піддавати речі глибокому аналізу, знаходити загальнолюдську цінність. Критик не має право займати позицію заперечення всього, однак і не повинен йти на поводу у масового глядача. Масовий продукт рідко виявляється чимось насправді стоїть.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tB-FUvVMWGA