Що таке сублімація.

Нерідко одне і те ж слово може мати зовсім різні значення: в основному таке відбувається через використання термінології, запозиченої з латинської мови. Зокрема, прикладом цьому може послужити слово «сублімація», утворене від двох коренів - «під» і «нести».
Інструкція
1
У фізиці сублімацією називається процес переходу речовини з твердого стану відразу в газоподібний (минаючи проміжну, рідку фазу). При цьому речовини передається деяка енергія, а сам перехід супроводжується зміною питомої обсягу. Як приклад: передача шматочку льоду такої кількості тепла, щоб він почав відразу випаровуватися, не перетворюючись на воду. Десублімації, в свою чергу, зворотний процес - наприклад, поява інею на гілках дерев. Лід утворюється з пари відразу, не проходячи через рідкий стан.
2
Також сублімацією є спосіб друку в поліграфії та технологія осушення продуктів в харчовій галузі.
3
Найбільшу популярність придбала сублімація з точки зору психології. Умовно це можна назвати соціальною адаптацією або придушенням бажань. Якщо будь-яка потреба конкретного індивіда виходить за рамки соціальних норм, підсвідомість знаходить інший спосіб звільнитися від зайвих емоцій. Наприклад, яскраво виражене статевий потяг під час флірту приймає вид умовних сигналів: поправлення одягу, ігри з сережками або кільцем на пальці.
4
сублімувати можуть не тільки одномоментні емоції, але і накопичені відчуття в цілому. З. Фрейд розглядав даний процес як «творчу» захист: так, індивід може направити незадоволеність власним особистим життям у творчість; злість, накопичену на начальство, можна зігнати в тренажерному залі; внутрішні комплекси можуть компенсуватися зовнішньої розкішшю.
5
Сублімація ніколи не є позбавленням від внутрішнього конфлікту. Вона - лише частина механізму соціальної адаптації, і тому є вирішенням проблеми лише настільки, наскільки близький знайдений аналог до основного бажанням. Приміром, пригнічений садизм може бути повністю замінений хірургією, тому обидва процеси близькі один одному. З іншого боку, фізичні навантаження ніколи не зможуть повністю замінити відсутність особистого життя, тому й індивід не зможе тривалий час заміщати одне іншим.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dkCNnIZBxbo