Що таке інтелект.

Наука ніколи не могла дати на всі питання єдиний об'єктивний відповідь. А вже тим більше, вона не може цього зробити, коли відповідь стає почасти філософським. Таким є і суперечка про інтелект: з одного боку, очевидно, що є люди розумніші, ніж оточуючі. Однак геніальний автор не обов'язково є хорошим математиком. Тому точне визначення феномену розумності не може дати ні софістика, ні генна інженерія.
Інструкція
1
Формально інтелектом вважають уміння розуміти і вирішувати проблеми будь-якого роду, задіюючи при цьому всі доступні методи пізнання. Під проблемами в даному випадку може матися на увазі як рішення математичних задач, так і аналіз художнього твору. Крім того, показником інтелекту є вміння зробити максимальну кількість висновків на основі мінімальної кількості інформації. Пишним прикладом тому є легендарний Шерлок Холмс, який, за інших рівних, міг зробити набагато більшу кількість логічних висновків, ніж колеги.
2
На основі даних визначень був створений коефіцієнт IQ. Щоб визначити його, людині видається ряд завдань і якийсь проміжок часу на їх рішення - зазвичай годину. Основа тіста в тому, що він пропонує вирішального проблеми абсолютно різного роду, іноді схожі лише зовні, іноді абсолютно однакові структурно. Кількість балів ділиться на вік - це компенсує життєвий досвід - і результат являють собою кінцеве значення. Як правило, тести вибудовуються так, щоб стандартним значенням чинився 100 балів.
3
IQ-тести не завжди дають вірну інформацію. Перш за все, результат багато в чому залежить від душевного і фізичного стану людини, її здатності концентруватися. З іншого боку, інтелект дуже розумних чи дурних людей визначити в такий спосіб не вийде, т.к. чим далі значення від норми, тим більшу похибку вона має на увазі.
4
Параметр IQ критикується також за те, що ґрунтується на умовних головоломках. Він ніяк не враховує логічність мислення, широту кругозору та елементарне цікавість людини. Так, геніальний оратор, який прекрасно знаходить спільну мову з людьми, може отримати приголомшливо низький бал в тесті Айзенка, т.к. подібні завдання не мають нічого спільного з родом діяльності.