Як зустрічати Різдво і Новий рік.

На пострадянському просторі Новий рік - набагато більш значимий свято, ніж Різдво. Це легко пояснюється багаторічним режимом соціалізму, при якому ретельно викорінювалися релігійні традиції. Зараз Різдво знову входить в список найважливіших подій року. Це свято, яке чекають і потім завжди згадують з посмішкою.
Інструкція
1
За православним календарем Різдво святкується 7 січня, а за католицьким - 25 грудня. Різдво - велике свято народження Христа, тому в цей день прийнято веселитися і насолоджуватися жізнью.Для релігійних людей святкування Різдва починається напередодні ввечері, коли прийнято збиратися на сімейну вечерю. Згідно древнім традиціям, під скатертину постеліть солому, а після вечері не прибирайте зі столу. Різдвяне меню складіть з 13 страв, за числом апостолів плюс Ісус. Основна частина страв повинна бути з м'яса, переважно зі свинини. Традиційним блюдом до різдва завжди вважався смажений гусак, а також пироги. Кількість приладів повинно бути парним, якщо гостей непарне число - поставте зайвий столовий прилад.
2
Для менш релігійних людей Різдво - це ще одна можливість зібратися родиною і подарувати один одному подарунки. У деяких людей не виходить приєднатися до своєї сім'ї на Новий рік, тому Різдво для них є прекрасним варіантом новорічного свята. Якщо Новий рік лише бажано святкувати сім'єю, то на Різдво просто обов'язково треба побачити своїх рідних. У світлий день народження Спасителя Христа обов'язково сходіть у церкву, причому традиційно це краще зробити рано вранці. Не слід в цей день зловживати алкоголем, найкраще пити червоне вино в невеликих кількостях. На Різдво, як і на багато релігійні свята, не можна працювати, навіть миття посуду після святкової вечері краще залишити на наступний день.
3
Різдво відрізняється ще тим, що в цей день на столі повинна горіти хоча б одна свічка. Обов'язково запасіться різдвяними свічками. Якщо Новий рік пахне мандаринами, то Різдво пахне корицею і ладаном. Новий рік і Різдво - два найзначніших зимових свята, це дні, коли кожен може відчути себе дитиною, чекаючи приємного чуда. І, як це не дивно, але щороку ці свята радують нас, нехай маленькими, але все-таки чудесами.