Як налагодити відносини з начальством.

Від особистості начальника залежить багато чого. Крім загального благополуччя або неспроможності компанії або відділу, яким керує людина, він може доставити масу неприємностей особисто вам або принести величезну користь. Все залежить від того, яку тактику поведінки виберіть.
Інструкція
1
Ретельно проаналізуйте особистість і манери поведінки начальника і з'ясуйте, що доводиться йому до душі, а що він виносити не може. Після цього будете почувати себе впевнено в будь-якій ситуації. Адже вам відомо, яким чином краще просунути нові ідеї або який момент варто перечекати, немов бурю.
2
Намагайтеся не приймати критику керівництва на свій рахунок. Майте самоповагу, а в особливо складних випадках вдавайтеся до самоіронії - це завжди допомагає. Вислухуйте критичні зауваження з гідністю і обмірковуйте їх після. Намагайтеся отримувати з них практичну користь, яка повинна допомагати в професійному зростанні. Якщо вважаєте, що шеф перегнув палицю, складіть аргументовані доводи і покажіть босові в письмовому вигляді.
3
Не беріть участі в плітках і обговореннях керівництва за його спиною. У будь-якому колективі знайдеться людина, здатна, рано чи пізно, вас видати.
4
Під час спілкування з шефом зберігайте доброзичливе вираз обличчя. Посмішка, насуплені брови і косий погляд залиште для сміхотерапії перед домашнім дзеркалом.
5
Не переходьте кордону ділового спілкування. Не допускайте підвищеного тону в стінах офісу. Намагайтеся звертатися до начальника виключно на ви і по імені-по батькові. Переходьте на інший формат відносин тільки на особисте прохання керівництва.
6
Не старайтесь занадто часто попадатися шефу на очі без вагомої причини. Ховатися, звичайно, не варто, однак і проявляти зайву палкість не потрібно.
7
Якщо потрапили в ситуацію, коли начальство не дає спокійно дихати, спробуйте поглянути на події з іншого боку. Ви знаєте, що просто так нічого не трапляється. Так чи інакше, в тій чи іншій мірі, ви самі є причиною такого звернення до вас. Змінивши лінію поведінки, до якої всі звикли, помітите, як ситуація почне змінюватися.
Ви зупинилися посередині свого довгого кар'єрного шляху. Довгий час вас не підвищують, не додають заробітну плату, а в деяких випадках взагалі сумніваються у вашому професіоналізмі. В налагодженому механізмі взаєморозуміння з начальством де-то стався збій.
Інструкція
1
Щоб вибудовувати відносини з начальством, потрібно мати добре розвинену інтуїцію, тобто на клітинному рівні відчувати настрої та прагнення керівництва. Мало того, потрібно знати, чим начальник захоплюється, які життєві уподобання і пріоритети має. Раптом він є лютим фанатом Манчестер Юнайтед, а ви несхвально відгукувалися про його улюбленій команді, або терпіти не може ліловий колір, а в вашому гардеробі повно лілових сорочок. Начальник - теж людина, яка має свої незрозумілі і нелогічні забобони, про які вам краще знати.
2
Ніколи не підлабузнюйтеся і не підлабузнюватися. Людина практично відразу може визначити, що є підлабузництво і лицемірство, а де справжня правда. Розгледівши в вас ці негативні якості, він ніколи не довірить вам серйозної і відповідальної роботи. Будьте чесні, але це не означає, що потрібно вивалювати всю правду назовні. Чесність і тактовність має бути присутня в одному флаконі.
3
Важливе значення в налагодженні відносин з босом має знання вами своєї професії. Ви повинні бути кваліфікованим фахівцем, щоб завжди перебувати на коні. Але тут є інша крайність: потрібно не перегнути палицю. Не намагайтеся бути чи здаватися розумніший начальника. Нічим хорошим це не закінчиться. Прийде в дію відпрацьований механізм: я начальник, ти дурень.
4
Чи не фамільярничати с начальником. Як би ви добре з ним не спілкувалися поза роботою, які б дружні відносини між вами ні жевріли, переступаючи поріг офісу, варто забути про це геть. Бізнес - це бізнес. На роботі він начальник, а ви - підлеглий.
5
Можна підійти до цього моменту і з іншого боку: якщо посада начальника на вашій роботі займає дівчина чи хлопець молодше вас, так само не варто забувати про субординацію. Краще називати його/її по імені-по батькові і, звичайно ж, не тикати. Не намагайтеся показати всім своїм видом, що ви старше і розумнішими. В іншому випадку ваша поведінка буде характеризувати вас як нечему, а неповажне ставлення до керівництва не додасть плюсів в послужний список.
6
В будь-якій ситуації важливо насамперед залишатися людиною. Людиною вихованим, відповідальним, кмітливим і з почуттям гумору, яке ніколи не завадить. Жарти деколи допомагають зняти напругу в колективі або розрядити обстановку.
Зверніть увагу
Як налагодити відносини з начальником. Багато людей, особливо працюючі в офісах, мають над собою безпосереднього начальника. Він має своїми завданнями контролювати і координувати вашу діяльність. І від того, як складуться ваші відносини, залежить не тільки результат вашої роботи, але настрій і бажання працювати. Почнемо з того, що начальника не потрібно боятися.
Корисна порада
Адже на новому місці вам теж доведеться взаємодіяти з начальником, і не факт, що він виявиться більш розуміючим. Може, краще спробувати налагодити стосунки з нинішнім керівником? Крім того, не виключено, що хтось із товаришів по службі вже проходив шлях налагодження відносин з босом - досвід такого колеги може бути надзвичайно корисний вам. Принагідно поцікавтеся у нього, як вдалося зміцнити співпрацю, по можливості поділіться своєю проблемою.