Як закріпити мотор на човен.

Найважливішими факторами, що впливають на ефективність роботи човнового мотора, є кут нахилу двигуна і положення його антікавітаціонной плити щодо днища. Як же правильно закріпити мотор на човні?
Інструкція
1
Перед тим як встановити човновий мотор, його необхідно доставити до місця установки. Для того щоб уникнути проблем при транспортуванні необхідно дотримуватися деяких правил.
2
Способи транспортування підвісного човнового мотора можуть відрізнятися в залежності від його типу. Уважно вивчіть інструкцію по експлуатації вашого мотора. Огляньте його, звертаючи особливу увагу на таблички і попереджуючі наклейки. Як правило, на них вказано положення при транспортуванні. Злийте паливо з бака і доставте мотор до місця установки.
3
Визначте необхідну величину зміщення мотора на транці. У теорії підвісний мотор необхідно змістити на 5 см від центру транця до правого борту човна. Дане зсув необхідно для того, щоб компенсувати обертальний момент, що виникає при роботі гвинта. Однак на практиці при установці мотора необхідно враховувати профіль вашої човни. Чим більше профіль «глибоке V», тим більший зсув буде потрібно.
4
Визначте висоту установки мотора. Слід знати, що антікавітаціонной пластина мотора повинна бути встановлена на 3-5 см нижче днища. Таке розташування забезпечує оптимальні умови для експлуатації човнового мотора.
5
Відрегулюйте кут нахилу двигуна. Диферент може бути відрегульований шляхом зміни положення штирька в струбцині навішування двигуна. Вибирати кут нахилу слід виходячи з бажаної швидкості руху, погодних умов, а також ступеня завантаження вашої човни. Слід знати, що занадто великий дифферент знижує керованість човни і робить її менш стійкою.
Зверніть увагу
При великому позитивному дифференте ніс човна «задертий», що може призвести до її опрокідиванію.Прі негативному куті нахилу човен «впирається» носом в поверхню води. Це призводить до зниження швидкості.