Як захистити немовляти від грипу. Як убезпечити новонародженого від грипу.

У самий розпал всіляких епідемій і вірусів батькам хочеться максимально відгородити своїх чад від навислої небезпеки. Насправді, ніяких надприродних правил в цьому випадку не існує, захистити немовля від грипу нескладно.
Інструкція
1
Будь-який батько знає, що контакт їх малюка з уже зараженими людьми є небезпечним в плані інфікування. Тому обмежте спілкування і всякого роду контакт малюка з такими людьми і дочекайтеся їх повного одужання. Потрібно також припинити похід в гості до тих людей, у кого в будинку є хоч один хворий чоловік. Як правило, вірус може знаходитися як на різних предметах (наприклад, ручках дверей та меблів), так і мешкати в повітрі.
2
Вкрай важливо стежити за гігієною малюка, протирайте йому ручки і особа протягом усього дня. Іграшки ретельно дезинфікуйте, мийте їх хоча б раз з тиждень спеціальним миючим засобом. Найбільше дитина контактує саме з ними, вони, як правило, частіше всіх інших предметів знаходяться на підлозі, а після - в роті у малюка. Проводите регулярні вологі прибирання приміщення. Протирати пил необхідно щодня, а мити підлоги хоча б через день. Не забувайте провітрювати приміщення.
3
Харчування малюка має бути повноцінним, з достатньою кількістю вітамінів і мінералів. Серед природних факторів захисту від грипу відіграють роль продукти, багаті біфідобактеріями. Введіть в щоденний раціон дитини кисломолочні продукти, такі як кефір і ряжанка.
4
Існують препарати для профілактики грипу у малюків. Наприклад - дитячий Анаферон. Він допомагає організму дитини виробляти власні інтерферони. Під час епідемій грипу щодня давайте малюкові по одній таблетці, це посилить освіту природних захисних факторів в організмі дитини.
5
Якщо малюк ще перебуває на грудному вигодовуванні, то антитіла до вірусів він отримує з молоком матері. Крім цього, в грудному молоці можуть знаходитися і лікарські препарати. Тому приймайте противірусні ліки, дитина отримає їх разом з молоком.
Грип - одна з найбільш небезпечних гострих респіраторних вірусних інфекцій. Все частіше цей діагноз ставлять дітям. Малюки переносять грип важко, до того ж хвороба часто закінчується ускладненнями. Тому в період, коли небезпека зараження особливо висока, треба зробити все можливе, щоб дитина не захворіла.
Вам знадобиться
  • - одноразові маски;
  • - фізіологічний розчин;
  • - антибактеріальні серветки;
  • - мило;
  • - свіжі овочі та фрукти.
Інструкція
1
Пік захворюваності зазвичай припадає на листопад-грудень. До сезону грипу потрібно готуватися завчасно. З літа починайте проводити процедури загартовування - це зміцнить імунітет дитини. Плавання в дитячому басейні, контрастні обливання і обтирання, прохолодні ванни для ніг - все це допоможе загартувати малюка. Приділіть увагу і харчуванню. Вводите в раціон дитини більше свіжих і варених овочів, фруктові соки і пюре, нежирне м'ясо. В період піку захворюваності давайте малюкові більше цитрусових - за умови, що у нього немає на них алергії.
2
Подумайте про вакцинацію проти грипу. Щеплення можна робити, починаючи з шести місяців. Але зазвичай її рекомендують дітям, вже відвідують дитячий сад. За словами медиків, ефективність захисту від вірусу при своєчасно зроблене щеплення становить 70-90%. Найкраще провести вакцинацію за місяць до піку захворюваності - тобто з вересня по листопад. На жаль, універсальної вакцини поки не існує, і щорічно пропонуються нові варіанти для окремих штамів грипу. Потрібну вакцину підбирає лікар.
3
Слідкуйте за власним здоров'ям. Не допускайте, щоб малюк отримав вірус від когось із членів родини. Відчувши нездужання, зверніться до лікаря і обмежте контакти з дитиною. Придбайте в аптеці одноразові захисні маски і міняйте їх кожні два-три години. Використані маски і паперові носові хустки негайно викидайте. Частіше мийте руки і протирайте поверхні, за які може схопитися дитина, антибактеріальними серветками.
4
Слідкуйте, щоб дитина регулярно мив руки - особливо перед їжею. Запропонуйте малюкові промивати ніс фізіологічним розчином в профілактичних цілях. Робіть це разом - подібні заходи не зашкодять всім членам родини.
5
Якщо дитина все ж захворів, запросіть до нього лікаря. Не займайтеся самолікуванням - симптоми грипу занадто схожі на ознаки інших захворювань, іноді більш серйозних. Чекаючи лікаря, не збивайте температуру - жарознижуючі препарати потрібні лише тоді, коли стовпчик термометра підніметься вище 38,5-39 ° С. Давайте малюкові рясне тепле питво і не змушуйте його їсти. Ізолюйте хворого від інших дітей, наприклад, відгородивши його ліжко ширмою.
6
Доглядаючи за хворим, якнайчастіше мийте руки і надягайте одноразову захисну маску. Обов'язково мийте гарячою водою з милом і іграшки малюка. Слідкуйте, щоб ніс дитини був вільний від слизу. Немовлятам потрібно видаляти її за допомогою маленької клізми, дітей постарше навчіть сякатися і забезпечте їх паперовими носовими хустками. Покладіть дитину на помірно жорстку постіль, підклавши йому під голову пару подушок - так хворому буде легше дихати.