Як навчитися кататися на коні.

Катання на коні стало одним з найулюбленіших видів відпочинку деяких росіян. Звичайно, не можна плутати його з заняттями верховою їздою, які, як і будь-який інший вид спорту, вимагають багато часу і починаються в досить ранньому віці. Вчитися кататися на коні ніколи не пізно. Якщо тренуватися два-три рази на тиждень протягом місяця, можна навчитися впевнено почувати себе в сідлі.
Інструкція
1
Виберіть клуб, де проходитимуть заняття. Інформація про кінних клубах, пропонують навчити кататися на коні, розміщена в мережі інтернет та ЗМІ.
2
Починаючи заняття, ознайомтесь з технікою безпеки. Хоча для новачків підбирають коней, які спеціально підготовлені для катання людей, проте слід дотримуватися основних правил поведінки, про які розповість інструктор.
3
Щоб подолати страх перед посадкою на коня, спочатку познайомтеся з нею ближче. Побудьте поряд з конем, поспостерігайте за нею, погладьте, можете дати їй шматочок хліба з долоні.
4
На перших заняттях постарайтеся навчитися розслаблятися в сідлі. Виконуйте всі елементи верхової гімнастики, про які розповідає інструктор. Ваше завдання - навчитися використовувати ноги і вестибулярний апарат. Корисно вправу: перебуваючи в сідлі, ненадовго розведіть руки в сторони, щоб відчувати коня під собою і тримати поставу.
5
Тримаючи привід, не робіть різких рухів. Інакше біль, яку отримає кінь, може вплинути на її подальше сприйняття занять з вами. У такій ситуації навіть сама поступлива кінь може вас скинути або понести.
6
Щоб навчитися кататися на коні різними аллюрами - типами пересування - відчуйте впевненість в сідлі, коли кінь пересувається кроком. Зазвичай інструктор веде коня за вуздечку, щоб новачок звик до похитування з боку в бік. Рись відпрацьовується з використанням корду - спеціальної мотузки, за допомогою якої інструктор контролює кінь. Мета таких занять - навчитися підводитися над сідлом в такт ходу коня. Якщо не зможете ловити ритм ходу, вас буде трясти і просто відіб'єте коні спину.
7
Для проведення занять знадобиться деяка екіпірування. Важливо звернути увагу на речі, які не можна надягати на заняття. Взуття має бути повністю закрита і не містити виступів, щоб не зачепитися за стремено. Одяг треба надіти закриту. Від мозолів вбережуть рукавички. Розпущене волосся краще прибрати під головний убір.