Як утеплити фасад пінопластом.

Утеплення фасадів будівель пінопластом вважається класичним способом утеплення кам'яних будов. Воно забезпечує відмінний рівень теплозахисту і є бездоганним з точки зору протипожежної безпеки. Однак натомість вимагає від виконавців сумлінного ставлення до справи і точного дотримання технології.
Вам знадобиться
  • - плити пінопласту;
  • - клей для пінопласту;
  • - грунтовка для кам'яних стін;
  • - цокольна С-подібна планка;
  • - електродриль;
  • - змішувальна насадка;
  • - тарілчасті дюбеля (грибки);
  • - розчинні ємності;
  • - армована сітка;
  • - інструмент для будівельних і штукатурних робіт (скребок, шпатель, правило, кирочка, валик і пр.).
Інструкція
1
Підготуйте стіну. Очистіть її від бруду і напливів розчину, усуньте за допомогою шпаклівки значні нерівності, прогрунтуйте ґрунтовкою для кам'яних поверхонь (полимин АС-5 і пр.). При підвищеній вбираності матеріалу стіни нанесіть два шари грунтовки.
2
По стику цоколь-стіна прикріпіть цокольну планку. Її призначення полягає в підтримуванні нижнього ряду утеплювальних плит. Кріплення планок здійснюйте дюбелями, попередньо засверлівая під них отвори в стіні. Не забувайте контролювати горизонтальність планок.
3
Висипте в розчинну ємність клей для пінопласту (полимин, ceresit та ін.), Додайте в необхідному інструкцією кількості воду, добре розмішайте суміш електродрилем зі змішувальної насадкою. Виконуйте цю роботу не кваплячись, роблячи технологічні перерви, якщо того вимагає інструкція.
4
Нанесіть шпателем клейову суміш на лист пінопласту. Спочатку клей наноситься суцільний смугою по периметру (з відступом 1-2 см від краю), потім укладається локально у вигляді 3-4-х купок в центрі листа. В смузі клею, розташованої по периметру робиться кілька розривів для випуску повітря з центру плити.
5
Встановіть плиту в нижньому куті стіни довгою стороною в цокольну планку і притисніть щільно до стіни, злегка зміщуючи при цьому то в одну, то в іншу сторону. Проконтролюйте за допомогою рівня вертикальність поверхні і горизонтальність довгої сторони плити. Встановіть ще кілька плит, зміщуючись вгору і в сторону по стіні. При установці наступних рядів плит забезпечте зміщення їх стику відносно попереднього ряду.
6
Закріпіть встановлені плити тарілчастими дюбелями. Для цього засверливают в стіні через тіло плит отвори, стежачи за тим, щоб свердло поглиблювалося в стіну не менше 40-50-ти мм, встановлюйте в отвори дюбелі і забивайте їх сердечники. Капелюшки дюбелів повинні потопати в пінопласт. Щоб зменшити витрату дюбелів, доцільно встановлювати їх в стики між плитами. Крім цього, один дюбель повинен розташовуватися в центрі плит.
7
Після того, як вся стіна буде обшита пінопластом, нанесіть на його поверхню смугу клею шириною трохи більшою, ніж ширина армуючої сітки. Розрівняйте клей шпателем і правилом. Накладіть на клей армуючої сітки і прікатайте її за допомогою валика. Поверх сітки нанесіть ще один шар клею і розрівняйте його аналогічно першому. Проробіть цю черговість операцій для всієї стіни. Після того як клей затвердіє, прогрунтуйте поверхню.
8
Заключною операцією утеплення фасаду є його оштукатурювання. Воно виконується за звичайними правилами - нанесення спочатку попереднього, потім покривочних шару штукатурки. Утеплену стіну можна піддавати будь-якому виду декоративного штукатурення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jF0nTt3OyxQ