Як лікувати глибокий поріз. Як лікувати глибокі порізи на халяву.

Порізатися може кожен - при приготуванні їжі, заточенню олівця або ножа, зачистці дроти, на прогулянці. Добре, якщо ранка невелика. Однак порізи бувають дуже глибокими. Головне в цьому випадку - не нервувати, а правильно обробити рану і вчасно звернутися до лікаря.
Вам знадобиться
  • Стерильний бинт або тканину, нашатирний спирт, консультація лікаря.
Інструкція
1
Приготуйте стерильну пов'язку. Накладіть її на рану і щільно притисніть. Це потрібно для того, щоб зупинити кровотечу, яке при глибокому порізі може бути вельми рясним. Якщо рана розташовується в зоні досяжності потерпілого, то він може бажати це сам. В іншому випадку доведеться вдатися до допомоги оточуючих. Якщо стерильну пов'язку знайти не вдалося, скористайтеся чистою тканиною або серветками, які складені в декілька шарів.
2
Після того як кровотеча усунуто, перебінтуйте рану, використовуючи стерильний бинт або чисту тканину. Якщо у вас немає бинта, але є праска, пропрасуйте рушник, футболку або будь-яку іншу чисту тканину на високій температурі і використовуйте її як бинта.
3
Якщо поріз знаходиться на кінцівки, то слід зменшити приплив крові. Для цього потрібно підняти поранену руку або ногу, поклавши під неї подушку, складену ковдру або одяг. Після того, як пов'язка зафіксована бинтами, слід порівняти колір пальців на пораненої і здоровою кінцівках. Посиніння шкіри означає, що пов'язка накладена занадто туго і її треба трохи послабити.
4
Подивіться, чи не просочується кров крізь пов'язку. Якщо це сталося, накладіть другий шар бинта. Додавайте новий шар, не знімаючи попередній, щоб згусток крові на поверхні рани не пошкоджено. Якщо кровотеча не припинилася через п'ятнадцять хвилин, необхідно негайно викликати швидку. При зупинці кровотечі та задовільному стані потерпілого їдьте в травму.
5
Приготуйте нашатирний спирт, він може знадобитися під час поїздки. Лікар огляне рану, при необхідності накладе шви, обробить її спеціальними речовинами і дасть свої рекомендації. Вам доведеться прикладати спеціальну антисептичну мазь, самостійно або в поліклініці, стежити за станом рани і приходити на консультації до лікаря для огляду і зняття швів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=c1JpXZmT2GA
Зверніть увагу
Ніколи не вводьте розчин перекису водню в глибокий поріз. Це може привести до емболії бульбашками повітря, тобто до потрапляння повітря в русло крові. Чи не заливайте глибокі рани йодом або спиртом, чи не промивайте їх водою, що не накладайте мазі, не кладіть у рану вату.