Як зшити нижніх спідниць весільний. весільна спідниця Як зробити.

Виглядати на своєму весіллі справжньою принцесою - саме про це мріє більшість дівчат. А яка ж принцеса без пишного сукні? Щоб ваш наряд був саме таким, доведеться подбати про нижній спідниці або под'юбніком , який додасть весільної сукні потрібний силует. Під'юбник можна купити, але набагато практичніше і цікавіше зшити його самостійно. Зробити це зовсім не складно.
Вам знадобиться
  • - білий фатин;
  • - біла бязь;
  • - міцні синтетичні нитки для шиття;
  • - швейна машинка;
  • - тасьма;
  • - гудзики та гачки.
Інструкція
1
Виберіть підходящий матеріал. Найчастіше нижні спідниці шиють з фатину - синтетичної тканини сітчастої структури. Якщо ваше плаття зроблено з важкого атласу або тафти, вибирайте жорсткий фатин - він добре тримає форму. Плаття з тонкого шовку вимагає під'юбник з м'якої сітки, яка не буде стовбурчитися, псуючи силует. Якщо до вашого плаття додається під'юбник з кільцями, можна надіти поверх нього додаткову нижню спідницю з м'якого фатину. Тоді рельєф кілець НЕ БУДЕ проступати під платтям.
2
Викрійка весільного под'юбніком дуже проста. В її основі - нижня спідниця А-образного силуету, на яку нашиваються оборки однакової ширини, але різної довжини. Найкоротша оборка розташовується у талії, найдовша - по подолу спідниці.
3
Приступаючи до шиття, виміряйте довжину весільного плаття. Під'юбник повинен бути коротше нього на кілька сантиметрів. Визначте бажану ширину нижніх спідниць - від цього залежить довжина майбутніх оборок. Виміряйте обсяг талії.
4
Приступайте до розкрою. Зробіть викрійку спідниці-основи. Це може бути полусолнце, чотирьох-або шестиклинка. Спідниця викроюється з фатину або бязі. Останній варіант переважно - жорстка сітка не буде рвати панчохи. Близько талії залиште розріз для застібки. Нижню спідницю можна застібати на гудзики або гачки. Для більшої надійності пришийте довгі тасьми, які потрібно обв'язати навколо талії.
5
Викроїте оборки з фатину. Довжина кожної регулюється в залежності від бажаної пишності спідниці. Нижня оборка повинна бути приблизно в три рази ширше основи нижньої спідниці. Ширина оборок вибирається за бажанням. Вузькі оборки надають спідниці округлість і більший обсяг, проте вони можуть стовбурчиться під тонкою тканиною сукні. Довші створюють плавний силует дзвони, але не дають надмірної пишноти. Для нижньої спідниці знадобитися від 3 до 8 рядів оборок.
6
Приступайте до збірки под'юбніком. Кожну оборку зшийте по вузькій стороні, щоб вийшло кільце. Прострочіть довгий край на машинці, встановивши максимальну довжину стібка. Починайте призбирається тканину, акуратно простягаючи нитку і рівномірно розподіляючи складки руками.
7
Домігшись потрібної ширини, закріпіть витягнуті нитки, зав'язавши кілька вузликів. Подібним чином обробіть все викроєні оборки. Приметайте або приколіть їх до спідниці так, щоб край верхньої оборки опускався нижче шва кріплення наступною на 4-5 сантиметрів.
8
Приміряйте під'юбник разом з весільним платтям. Пройдіться по кімнаті - нижня спідниця не повинна плутатися в ногах. Якщо вам незручно рухатися, в нижній край оборки можна вшити утяжелитель - кільце необхідного розміру або гнучку дріт. Для цього подверніте нижній край оборки і прострочіть вузьку кулиску. Всуньте в неї дріт. Під'юбник готовий.
Пишна спідниця виглядає гарніше, якщо одягати її з под'юбніком. Його можна швидко зшити. Для одного з варіантів не знадобиться навіть швейна машинка - шматочки тканини прив'язуються до гумки. Для другого - не потрібна форма. Створюються обидва под'юбніком швидко.
Інструкція
1
Візьміть сантиметрову стрічку. Прикладіть її до талії або до верху стегон - до того місця, де буде починатися під'юбник. Виміряйте окружність, відніміть 3 см. Візьміть гумку для одягу. Вона може бути вузькою або широкою. Відкладіть на ній отриману величину, відріжте за міркою.
2
З м'якого фатину наріжте 40-50 прямокутників, в залежності від того, який пишноти ви замислюєтеся робити річ. Ширина їх 20 см. Висота дорівнює довжині под'юбніком.
3
Покладіть гумку перед собою горизонтально. Починайте прив'язувати до неї прямокутні шматочки. Візьміть перший, зігніть його навпіл, щоб нагорі він був у вигляді півкола. Покладіть тканину на гумку так, щоб верх її виступав на 7 см над нею. Два кінця прямокутного полотна просуньте під гумку і витягнете через напівкруглу частину. Так поступите з усіма прямокутниками. Зшийте гумку. Красива річ готова.
4
Другий під'юбник шиється по-іншому. Спочатку теж вимірюйте об'єм талії або стегон, де розпочинатиметься нижня спідниця. Розділіть отриману величину на 16, нехай це буде цифра «Х». Візьміть фатин. Складіть його вчетверо таким чином, щоб його сторони були більше довжини виробу в 2 рази.
5
Візьміть інший шматок тканини, складіть його таким же чином вчетверо і виріжте отвір для верху і низ нижньої спідниці. Але це ще не все. Всього виріжте 4 такі робили з чотирьох полотен.
6
В кожному зробіть по одному боковому розрізу. Візьміть дві деталі. Прикладіть бічний розріз першої до такого ж розрізу другий заготовки. Візьміть третю деталь. Пришити її з одного боку до другої. Таким чином зшийте всі 4 заготовки. Бок останньої прітачать до боку першої деталі. У результаті повинна вийти річ, схожа на дуже пишну спідницю.
7
З більш щільної тканини, відповідної за кольором, викрийте пояс потрібної вам ширини. Довжина дорівнює об'єму стегон або талії, плюс 2 см на шов і 3 см на припуск для застібки. Складіть його навпіл.
8
Відстрочити на вивороті бічні сторони пояса. Знову виверніть на обличчя. Загніть лицьовій і виворітний край на 1 см. Прикладіть до верхнього краю спідниці так, щоб він опинився між виворітного і лицьовою стороною пояса. Відстрочити до кінця, не забувши зробити внахлест 3 см для застібки. Пришийте гудзик, кнопку або гачок. Під'юбник, зшитий своїми руками, готовий.