Як відрегулювати задній редуктор.

Після тривалої експлуатації автомобіля у важких умовах або з причепом може вийти з ладу редуктор заднього моста. Як правило, ніякої небезпеки це не представляє, але постійно при перевищенні швидкості в 30 км/год буде чути сильний гул. Задній редуктор на класичних моделях ВАЗ є досить складним у технічному відношенні агрегатом. За відсутності певних навичок ремонту та необхідних пристосувань, краще звернутися за допомогою до фахівців.
Вам знадобиться
  • - динамометрический ключ;
  • - штангенциркуль;
  • - регулювальні кільця;
  • - дрібна наждачний папір;
  • - міцна нитка .
Інструкція
1
Очистіть ретельно деталі заднього редуктора щіткою і промийте їх в гасі. Потім зробіть візуальний огляд. При виявленні пошкодження навіть одного зуба шестерні (задир, викришування, хвилі або ризики) негайно замініть дефектні деталі. Грані між робочими поверхнями і вершинами зубів повинні бути гострими. При виявленні забоин або заокруглень, слід замінити головну пару. Можете усунете невеликі дефекти дрібної шкуркою, після чого ретельно їх відполірувати.
2
При складанні замініть распорную втулку, гайку фланця і манжету на нові деталі. Збираючи редуктор в колишньому картері, зробіть розрахунок зміни розміру регулювального кільця провідною шестерні. Це буде різниця у відхиленні товщини між старою і новою шестернею. Ці позначення вказані в сотих частках міліметра на валу ведучої шестерні відмітками «+» і «-». Наприклад, якщо на новій шестірні число «- 3», а на старій «10», то різниця двох поправок буде 3 - (- 10) = 13. Тим самим, товщина нового регулювального кільця повинна бути менше на 0,13 мм старого.
3
Визначте розмір товщини регулювального кільця більш точно. Для цього зі старої провідної шестерні зробіть спеціальне пристосування: приваріть металеву пластину, довжина якої 80 мм, і отторцуйте її в типорозмір 50-0,02 мм відповідно площині під підшипник. Заводський номер, як і відхилення в розмірі, видавлені на конічному елементі.
4
Дрібної шкуркою обточити під підшипниками посадочні місця до ковзної посадки. Зовнішні кільця обох підшипників запресуйте в картер. Встановіть на пристосування внутрішнє кільце заднього підшипника. Потім вставте його в картер. Поставте внутрішнє кільце переднього підшипника, потім фланець провідної шестерні, і зафіксуйте гайку динамометричним ключем (0,8-1,0 кгс. М).
5
Візьміть рівень і по ньому поставте картер в горизонтальному положенні. У ліжко підшипників покладіть рівний круглий стержень і плоским щупом визначте величину зазору між пластиною пристосування і ним. Різниця між зазором і відхиленням нової шестерні і буде товщиною регулювального кільця. Наприклад, коли зазор дорівнює 1,8 мм, а відхилення - 12, то товщина регулювального кільця складе 1,8 - (- 0,12) = 1,92 мм.
6
Візьміть відрізок труби і, діючи їм як оправкой, встановіть на вал регулювальне кільце. Поставте вал в картер. Потім встановіть распорную втулку, після чого внутрішнє кільце переднього підшипника, потім манжету і фланець провідної шестерні. Використовуючи динамометрический ключ, зафіксуйте гайку до моменту 12 кгс. м.
7
Намотайте щільно міцну нитку на шийку фланця. Приєднаєте до неї динамометр. Це дасть можливість визначити момент прокручування вала ведучої шестірні. При нових підшипниках фланець повинен провертатися при додатку зусилля 7,6-9,5 кгс. Якщо цього недостатньо, то дотягніть його гайку. Враховуйте, що момент затяжки не повинен бути більше 26 кгс. м. Коли при провертанні момент сили перевищить 9,5 кгс, потрібно розібрати редуктор і замінити распорную втулку.
8
Встановіть в картер корпус диференціала з підшипниками. Зафіксуйте болти на кришці підшипників. При виявленні осьового люфту в шестернях півосей (при збиранні редуктора) встановіть більш товсті регулювальні кільця. Вставте напівосьові шестерні в корпус щільно, але вони повинні прокручуватися від руки. Для затяжки регулювальних гайок зробіть ключ із сталевого листа товщиною 3 мм.
9
Відрегулюйте попередній натяг підшипників диференціала і зазор в головній парі. Для цього закрутіть гайку відомої шестерні і усуньте зазори в зачепленні. Візьміть штангенциркуль і виміряйте відстань між кришками; закрутіть до упору другу гайку, дотягнувши її на 1-2 зубця. Слідкуйте за зазором - між кришками він повинен бути більше майже на 0,1 мм; обертаючи першу гайку, виставте зазор в зачепленні, він дорівнює 0,08-0,13 мм. Його можна відчути пальцями як невеликий люфт в зачепленні. Також при цьому буде чути невеликий стукіт зуба про зуб.
10
Контролюйте рукою сталість величини зазору в цьому зацеплении, поступово затягуючи обидві гайки. Проробіть процедуру поки відстань між кришками нічого очікувати більше на 0,2 мм. Повільно проверніть ведену шестерню на три обороту, одночасно промацуючи люфт кожної пари зубів в зачепленні. При його рівномірності у всіх положеннях, поставте стопорні пластини.
Зверніть увагу
Редуктори задніх мостів MAN TGA/TGX виготовлені з високоміцної конструкційної сталі. Вали і шестерні редукторів виготовлені з високоміцних загартованих і підданих термічній обробці марок сталі і обертаються в конусних підшипниках. Вихідні вали загартовані струмами високої частоти.
Корисна порада
Редуктор заднього моста в зборі: 1 - провідна шестерня; 2 - відома шестерня; 3 - сателіт; 4 - шестерня півосі; 5 - вісь сателітів; 6 - коробка диференціала; 7 - болти кріплення кришки підшипника коробки диференціала; 8 - кришка підшипника коробки диференціала; 9 - пластина стопорная; 10 -регуліровочная гайка підшипника; 11 - картер редуктора.