Як дізнатися рівень холестерину.

Холестерин - жироподобное речовина, яка, перебуваючи в надлишку, відкладається в стінках судин, викликаючи розвиток атеросклерозу. Про зміст холестерину в крові лікарі судять за спеціальними аналізами, однак про підвищений його кількості можна дізнатися і іншими способами.
Вам знадобиться
  • - дзеркало;
  • - ваги.
Інструкція
1
Зверніть увагу на те, що ви їсте. Якщо у вашому раціоні переважають жирне м'ясо, смажена їжа, сало, яйця, сметана, сири, маргарин і вершкове масло, то, найімовірніше, ваш рівень холестерину вище норми.
2
Згадайте, коли ви востаннє робили зарядку. Люди, які регулярно займаються фізичним навантаженням, як правило, мають нормальний вміст холестерину.
3
Виміряйте свою вагу. Визначте, чи відповідає він нормі. Для цього скористайтеся формулою Брока: зростання (в сантиметрах) мінус 100 (або мінус 110 для людей, що досягли сорокарічного віку) = ідеальна вага (в кілограмах). Надмірні кілограми поєднуються з високими показниками вмісту жирів в крові.
4
Критично огляньте себе в дзеркалі: виглядаєте ви на свій вік? Попросіть кількох людей визначити на вигляд, скільки вам років. Передчасне старіння пов'язане з погіршенням кровопостачання шкіри і внутрішніх органів через звуження судин бляшки холестеринів.
5
Оцініть кількість сивого волосся на голові, а для чоловіків - і на грудях. Порівняйте вираженість сивини у вас і у ваших однолітків. Передчасне і надмірне посивіння - ознаки атеросклерозу, викликаного надлишком холестерину.
6
Розгляньте шкіру повік, лоба, долонних поверхонь рук. Невеликі жовтуваті плями на цих ділянках тіла, щільні і безболісні на дотик, є відкладеннями холестерину, який у великій кількості циркулює у вашому організмі.
7
Подивіться на мочки вух. Вертикальні або діагональні складки на них, на думку вчених, свідчать про схильність до гіперхолестеринемії, тобто високому вмісту холестерину в плазмі крові. Аналогічно розцінюється наявність волосся в зовнішньому слуховому проході.
8
Зверніть увагу на райдужку очі (частина, за якою судять про колір очей). Сірувате або матове кільце по її краю, зване «старечої дугою» сигналізує про надлишок жирів.
9
Для точного визначення вмісту холестерину та інших фракцій жирів в організмі здайте кров на ліпідограму. Напередодні аналізу не приймайте алкоголь, уникайте сильних фізичних навантажень. За 12 годин до дослідження утримайтеся від прийому їжі, тому воно проводиться натщесерце.