Як навчитися ювелірній справі.

Сучасні ювеліри добре знайомі з усіма новітніми технологіями і не проти поділитися знаннями з новачками. Як і де можна навчитися ювелірній майстерності? Існує кілька способів осягнути ази цього мистецтва.
Інструкція
1
Поступите в спеціалізоване художнє училище, яке випускає майстрів-ювелірів. Наприклад, в Красносільське училище художньої обробки металів (КУХОМ). З правилами прийому до навчального закладу ви зможете ознайомитися на сайті http://kyxom.ru. Крім цього, відділення «художня обробка металу» є в училищах Нижнього Тагілу, Орла, Воронежа та багатьох інших міст.
2
Зверніться в ювелірні майстерні вашого міста і поцікавтеся, не набирають вони учнів. Час від часу майстри для виконання простих робіт залучають тих, хто хоче осягнути ази ювелірної майстерності. З часом, якщо у вас виявляться здатності до цієї справи, майстер розкриє вам і секрети професії.
3
Купуйте або візьміть в бібліотеці посібники, такі, як «Теорія і практика ювелірної справи» Е. Бреполя або «Ювелірна справа» В. І. Марченкова. Спробуйте освоїти початкові навички ювеліра самостійно. Купуйте всі необхідні інструменти, обладнання (можна сконструювати самостійно, керуючись книгою Е. Бреполя) і витратні матеріали.
4
Зверніться на сторінку http://sites.google.com/site/uvelinschool і освойте теорію і практику ювелірної справи в режимі онлайн. Для цього вам знадобиться придбати веб-камеру і встановити SKYPE. Під керівництвом досвідчених наставників ви вже через кілька місяців зможете самостійно виготовляти ювелірні вироби і з успіхом застосовувати основні методи техніки їх ремонту та виправлення.
5
Зайдіть на сторінку http://sparkg.appfarm.ru, на якій представлений безкоштовний відеокурс з виробництва та ремонту ювелірних виробів в домашніх умовах. На сайті представлені і відеоролики, з яких можна дізнатися про основні властивості та характеристики різних металів і дорогоцінного каміння.
Професія ювеліра дуже складна і вимагає не тільки бездоганного знання техніки виготовлення прикрас, але і розвиненого художнього смаку і таланту. Бажають будувати кар'єру в якості ювеліра можуть отримати спеціальну освіту у відповідних навчальних закладах.
Вам знадобиться
  • - атестат про середню освіту;
  • - свідоцтво про здачу ЄДІ.
Інструкція
1
Дізнатися, де знаходиться найближче до вас училище, яке готує фахівців-ювелірів. Одне з найбільш відомих навчальних закладів подібного профілю - це Царскосельское училище художньої обробки металів, що знаходиться в Костромській області.
2
Отримайте початкову підготовку з малювання. У цьому вам може допомогти навчання в дитячій художній школі або приватні уроки у педагогів-художників. Також вам можуть стати в нагоді підготовчі курси при обраному училище. Вони бувають короткостроковими - на 2 тижні, і довгостроковими - на 9 місяців. Навчання на них платне, але є і плюс - іногородні абітурієнти, вже закінчивши школу, можуть отримати місце в гуртожитку.
3
Підготуйте необхідні документи для вступу. Якщо ви йдете в училище після 11 класу, ви повинні будете пред'явити результати ЄДІ з російської мови та літератури. Також прикладіть до документів медичну довідку, фотографії паспортного зразка, атестат про загальну або повну середню освіту, а також 3-4 зразка живописних робіт.
4
При схваленні вашої кандидатури здайте вступні іспити. До них відносяться такі художні дисципліни, як малюнок, живопис і композиція. Випускники 9 класу додатково здають тести з російської мови та літератури.
5
У разі отримання позитивних оцінок на іспиті, але нестачі балів вступите на навчання на контрактній основі.
6
Якщо у вас вже є художня освіта, пройдіть прискорене навчання ювелірній справі. Зазвичай воно також організовується на базі училищ. Таке навчання здійснюється тільки на комерційній основі і займає рік.
Зверніть увагу
Крім училищ, існують і академії, в яких готують фахівців з ювелірної обробці матеріалів. Наприклад, відповідну спеціальність можна отримати в Московській художньо-промислової академії ім. Строганова.