Як відрізнити отруйну змію.

Розпізнати отруйну змію досить важко, так як немає єдиної ознаки, характерного для даного виду особин. Найчастіше, такі змії відрізняються від простих наявністю отруйних залоз і зубів, які вкрай важко можна виявити навіть у мертвої змії. Все ж відрізнити отруйну змію від нешкідливої можна.
Інструкція
1
Вивчіть їх види, які можуть водитися в регіоні вашого проживання. В будь-якій точці земної кулі проживає не більше двох видів отруйних змій. Запам'ятайте, як вони виглядають, це допоможе вам уникнути небезпеки бути покусаним і звільнить від страху. Гадюка володіє забарвленням коричневих тонів і має на спині зигзагоподібний малюнок. Гюрза є володаркою крупного товстого тіла сірувато-піщаного або червоно-коричневого кольору з поперечно-витягнутими плямами уздовж спини. У золотисто-піщаної ефи по всьому тілу є великі білі плями, голова прикрашена своєрідним хрестом, а збоку є світлий зигзаг.
2
Не сподівайтеся впізнати змію по якимось загальним особливостям. Їх немає. Наприклад, думка про те, що всі отруйні змії є власницями копьевідних або тригранних голів і щілиновидних око не тільки помилково, але ще й небезпечно. Звичайно, багато представниць цього виду мають такі голови, але далеко не все.
3
Запам'ятайте повадки отруйних змій. Це може вам врятувати життя при зустрічі з ними. Кобра, нападаючи, робить кидок, який дорівнює третій частині довжини її тіла. Найбільш відома поза кобри: передня третина тіла піднята вертикально, капюшон роздутий, погойдування з боку в бік, супровід шипінням. При загрозі кидка гюрза вигинає передню половину тіла зиґзаґоподібної фігурою. Ефа при небезпеці згортається в розетку з головою в центрі.
4
Знайте, що укус отруйної змії залишає на шкірі 2 смужки подряпин з проколом від іклів на кінці кожної смуги. Від неотруйного змії також залишаються 2 подряпини, тільки без проколів.
Корисна порада
При укусі отруйної змії прийміть ряд невідкладних заходів: - обмежте постраждалого в рухах, щоб поширення отрути в організмі сповільнилося; - якщо змія вкусила в ногу (найбільш часте місце укусу змій), покладіть постраждалого і прібінтуйте уражену ногу до здорової, руку зафіксуйте в зігнутому положенні і почніть відсмоктувати ротом отруту з ранки. Для цього стисніть зубами тканина навколо ранки, видавлюючи і одночасно висмоктуючи з неї, швидко спльовують. Продовжуйте ці дії 15-20 хвилин, вони зможуть видалити з організму потерпілого 20-50% отрути. Не бійтеся проводити цю процедуру, вона не небезпечна, т.к. кількість отрути, що може потрапити у ваш організм через рот, мізерно мало; - давайте потерпілому багато води, що також сприяє висновку отрути з організму.