Як навчити дитину трьох років малювати.

3 роки - особливий вік для кожної дитини. Уже проявляються основні риси характеру, вже можна виділити, до чого схильний і чим захоплюється малюк. Але є ряд навичок, які важливі для всіх дітей. До них відноситься і малювання.
Вам знадобиться
  • - пальчикові фарби;
  • - фарби (акварель, гуаш);
  • - олівці;
  • - фломастери;
  • - альбом для малювання;
  • - старі шпалери.
Інструкція
1
Найкраще, якщо дитина до 3 років вже добре знайомий з таким видом творчості, як малювання. Педагоги стверджують, що знайомити малюка з олівцем (або краще яскравим фломастером) можна вже починаючи з півроку. Причому бажано відразу ненав'язливо показувати, як правильно тримати олівець. Дитина в такому віці дуже любить все чіпати, розмазувати, розтирати, тому напевно прийде в захват від пальчикових фарб. З папером скупитися не варто - можна купити кілька листів ватману або дістати старі шпалери, щоб надати крихітці великий простір для творчості. Також можна придбати дошки з маркерами, які легко стираються звичайною ганчіркою.
2
Приблизно в 1,5 року починайте вчити малюка малювати прямі лінії і потім найпростіші геометричні фігури - коло, квадрат, трикутник. Намагайтеся все навчання проводити в ігровій формі. Наприклад, не просто малюйте прямі лінії, а травинки, дождинки, не просто коло - а сонечко, колобок. Дитині буде цікаво, і процес навчання буде дуже ефективний. Спочатку акуратно ведіть руку малюка своєю рукою. Поступово малюк навчиться проводити лінії самостійно. Не забувайте про розмальовках. У багатьох діток інтерес до малювання починається саме з них.
3
Діти люблять різні "техніки" малювання. Найпростіше - промакивать пензлик з фарбою на папір. Таким чином можна малювати дощ, пелюстки квіток, промінчики сонечка, листики на деревах, рибок і багато іншого.
4
Найчастіше діти малюють аквареллю та гуашшю. Але варто враховувати, що гуаш дає більш яскраві кольори, ніж акварель, тому багато малюків більше люблять саме гуаш. Не нав'язуйте дитині, ніж малювати. Навіть якщо ваша дитина завжди обмежується однією кульковою ручкою, значить, йому так потрібно. Звичайно, знайомити малюка з новими можливостями і прийомами необхідно, але робити це треба делікатно, в цікавій ігровій формі.
5
Якщо до трьох років маля ще не знайомий з малюванням, не варто засмучуватися. Поки ще можна надолужити згаяне. Починати треба все з тих же простих прямих ліній і простих форм. Приготуйтеся, що довгий час вам обов'язково треба буде малювати разом з малюком або принаймні сидіти з ним поруч. Ідилічна картина, коли дитина сидить за своїм столиком і мирно-тихо малює черговий шедевр, буде ще не скоро, тільки після того, як малюк твердо освоїть базові навички.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kqfvm6K5l9E
Зверніть увагу
Заняття повинні проходити легко, весело і радісно. Якщо ви будете хоча б трохи змушувати дитину, у нього моментально пропаде охота до навчання.
Малюнок є не просто зображенням, це почуття і думки, які відчуває художник. Тому для дитини дуже важливо навчитися малювати. Так він зможе висловити своє ставлення до світу, який його оточує, він зможе поділитися своєю радістю, горем, подивом. Іноді малюнок виявляється практично єдиним способом для малюка повідомити оточуючим, що він відчуває. Так як же його навчити виражати себе?

Гурток за інтересами

З огляду на те, що часто батьки самі не вміють малювати, малюка можна відвести в гурток малювання. Можна вибрати спеціальні курси для дітей або курси, де вчать малювати і дорослих, і дітей, можна навіть піти вчитися разом з дитиною. Всі ці варіанти дуже корисні для розвитку навичок спілкування як з дітьми, так і з дорослими. А останній варіант особливо цінний, якщо на спілкування з дитиною не завжди знаходиться час через якихось відволікаючих факторов.Кружок має й інші переваги: - у класі малювання все підготовлено для творчості; - викладач завжди зможе пояснити і допомогти дитині в навчанні, а також зможе відповісти на виниклі питання; - навчання йде згідно обраної програми, можна навіть вибрати якийсь креативний підхід, наприклад, правополушарное малювання; - в таких місцях дуже часто проводять цікаві заходи, наприклад, виставки або конкурси, що мотивує дитину навчатися і проявляти інтерес.

Персональний коуч

Тут, ясна річ, є ряд переваг перед заняттями в групі: - викладач приділяє дитині більше часу; - індивідуальний підхід означає, що програму можна змінити, якщо вона не підходить дитині з якихось причин; - час і місце навчання підбирається відповідно до вимог батьків.

Сучасне кібер-навчання

Також слід звернути свою увагу на такий вид навчання, як відео уроки на youtube.ru або які-небудь інші навчальні відео- і аудіо- матеріали в інтернеті. Бувають навіть справжні дистанційні курси з малювання. Навчання в такому форматі має свої певні плюси: - є можливість переглядати уроки повторно, якщо щось здалося незрозумілим; - Деякі види курсів надають он-лайн консультацію; - час і місце занять можуть бути практично будь-якими; - якщо заняття йдуть он-лайн, то можна завжди домовитися з автором, а якщо офф-лайн, то взагалі немає ніяких обмежень; - місце занять зазвичай повинно просто мати доступ в інтернет.Тем не менше мінуси у таких занять теж є. Так, наприклад, викладач не зможе поставити руку юному художнику, бо його просто немає поруч. Тут, звичайно, батьки опиняються практично вчителями, бо зазвичай дитина не в змозі абсолютно самостійно проходити такі уроки.