Як навчитися рахувати гроші.

У ситуації вибору та доступу до багатьох можливостей, люди іноді втрачають почуття контролю над грошима. Хочеться купити хоч щось із запропонованого, тому фінансів не залишається, коли вони вкрай потрібні. Уміння рахувати гроші захищає від спокус і веде до процвітання - при розумних витратах і заощадженнях.
Інструкція
1
Складіть список доходів і витрат. Цей простий документ покаже, в якому напрямку зникають гроші. Є люди, які оплачують рахунки по мірі їх надходження, не знаючи, скільки всього треба заплатити протягом місяця. Тому на оплату деяких рахунків грошей не вистачає, адже є й інші витрати. Якщо рахунок прийшов вчасно, він буде оплачений; а на наступний день коштів на нього може не бути у зв'язку з новими покупками. Список доходів і витрат впорядкує ситуацію і покаже, яку суму грошей можна витрачати спонтанно, враховуючи необхідні щомісячні покупки.
2
Розпишіть бюджету відповідно до особистими цілями. Можете передбачити наступні або подібні категорії витрат і заощаджень: благодійність, скарбничка, податки, утримання будинку, їжа і одяг, транспорт, відпочинок поза домом, страхування, навчання, борги і непередбачені ситуації. Де відомі точні щомісячні суми, заплануйте їх. Якщо доходи змінюються протягом року, для решти категорій вкажіть у відсотках, куди скільки грошей призначене, після вирахування обов'язкових фіксованих витрат.
3
Збирайте чеки і ведіть записи про кожну витрачену сумі. Фіксуйте, до якої категорії, визначеної на другому кроці, відноситься грошове рішення. Це правила гри, які ви самі визначили. Якщо не будете дотримуватися власні принципи, життя погіршиться.
4
Контролюйте цільове витрачання коштів. Це означає, що якщо на відпочинок поза домом визначено 2%, більше на це витрачати не можна, навіть якщо гроші є в кишені. Тепер знаєте, що можете собі дозволити, а що ні. Не слухайте друзів, які пропонують недоступні за ціною заходу - у вас є плани щодо грошей, і ці наміри будуть конфліктувати з навколишнім світом. Зберігайте гаманець від спокус.
5
Застосовуйте довгострокове планування. Коли навчитеся фінансової дисципліни, почніть планувати на 3-5-10 років вперед. Це дасть вам відчуття контролю над долею.
Шкільні роки давно позаду, а арифметика все ще переслідує вас: прикинути загальну суму в магазині, порахувати останні витрати ... Зіткнувшись з обчисленнями, ви тут же тягнетеся до калькулятору. Але він не завжди може виявитися під рукою.
Інструкція
1
Почніть практикуватися. Особливо якщо ваша робота не пов'язана з цифрами, і ви вже забули, як виконувати подібні операції. Вам підійде будь збірник для школярів з безліччю арифметичних прикладів. Візьміть за правило вирішувати в день 20-30 прикладів простої складності на додавання і віднімання, множення і ділення. Ви будете витрачати на це не більше півгодини, а вже через пару тижнів помітите, що із завданням справляєтеся куди швидше.
2
Якщо арифметика раптом стала даватися вам нелегко, не намагайтеся відразу навантажити себе усним рахунком. Згадайте дитинство і заведіть зошит, де виконуйте обчислення. Перевіряти себе можна калькулятором. Якщо вистачить терпіння, шукайте, в якому саме місці ви помилилися.
3
Ознайомтеся з деякими правилами і хитрощами рахунку. Часом не потрібно виробляти довгі складні обчислення. Застосувавши одну з декількох методик, ви без зусиль виконайте множення двох і навіть тризначних чисел. Наприклад, відоме багатьом множення на 9 в межах 10. Виставте перед собою долоні. Загніть палець, відповідний цифрі, на яку ви примножуєте. Припустимо, це 4. Ви сгибаете четвертий зліва палець на лівій руці. Тепер зліва від зігнутого пальця знаходиться число десятків (3), а праворуч - число одиниць (6). І справді, 9 * 4 = 36.
4
Або ще один простий спосіб множення на 9. Помножте число на 10 і відніміть його (число, яке ви множили) від результату. 450 * 9 = 450 * 10-450 = 4500-450 = 4050.
5
Просто множити двозначні числа на 11. Складіть 2 цифри числа, і помістіть вийшла суму посередині. Помножте на 11 число 27 (2 + 7 = 9), вийде 297. Якщо ж сума цифр виходить більше або дорівнює 10, додайте число десятків до цифри, що стоїть зліва. Помножте 86: 8 + 6 = 14, значить, до 8 потрібно додати 1, а 4 помістити в середину: 946.
6
Запам'ятовуйте подібні способи, шукайте нові, і розвивайте швидкість вашого рахунку.