Як обтягнути двері.

Якщо зовнішній вигляд ваших вхідних дверей з часом зіпсувався, займіться її обшивкою. Для цієї мети зазвичай застосовується дерматин і шкіра. Обшити двері ви можете самостійно. Для цього заздалегідь приготуйте необхідні матеріали та інструмент.
Інструкція
1
Для утеплення та звукоізоляції двері необхідно оббити м'яким матеріалом. Найчастіше в даній ситуації використовують вату і поролон. Даний теплоізоляційний матеріал потім покривається клейонкою, дерматином або ж пластиком.
2
Для верхнього покриття необхідно нарізати матеріал із запасом. Врахуйте, у двері обов'язково повинні матися бортики, які перекривають щілини притворів. Зніміть двері з петель і відкрутіть ручки, замкові, а також ключові накладки. Покладіть її на табуретки.
3
Покриваючий матеріал покладіть вздовж дверного полотна. Кромка його повинна приблизно на 1 см знаходити на двері. Натягніть матеріал і закріпіть його. Рекомендується використовувати для кріплення звичайні тонкі цвяхи. Забивайте їх ближче до краю двері. Після цього покриває матеріал розгорніть на двері. Лицьова його сторона повинна виявитися вгорі. Рівномірно натягайте його поперек двері і прибивайте. Забивати гвоздики рекомендується через кожні 5 см. Використовуйте для кріплення також цвяхи з широкими капелюшками.
4
На двері укладіть ізолюючий матеріал і закрийте його покривають їхню. Його необхідно туго натягнути поперек двері. Прибийте обидва шари оббивними цвяхами. Кромку загорніть на торцеву сторону дверей або підігніть. Закріпіть заворот тонкими цвяхами. Верхня і нижня сторона зашпаровується аналогічно. Ізолюючий матеріал укладіть таким чином, щоб ряди оббивних цвяхів з усіх сторони були на одній відстані від країв дверей. Він не повинен сповзати. По діагоналі двері прибийте тасьму оббивними цвяхами.
5
Валики повинні мати діаметр близько 2 см. Прибийте їх оббивними цвяхами при зачинених дверей. Нижній валик не повинен зачіпати статі. Якщо двері буде відкриватися всередину, то прибийте валики з чотирьох сторін. Верхній і нижній повинні кріпитися до дверної коробки. Якщо ж двері буде відкриватися назовні, то прибивати їх необхідно з трьох сторін - зверху, знизу і збоку, з боку ручки.
Якщо обшивка дверей вашого автомобіля потріпав, протерлася, можна спробувати обтягнути двері і салон заново. Така робота цілком під силу навіть початківцю автолюбителю, але добре, якщо у вас є можливість потренуватися на не надто дорогому авто.
Вам знадобиться
  • - матеріал для обшивки;
  • - клей;
  • - ролик;
  • - кисть або валик;
  • - наждачний папір ;
  • - бензин або ацетон;
  • - фанера;
  • - поролон;
  • - саморізи.
Інструкція
1
Підберіть хороший матеріал для обшивки. Краще всього використовувати спеціальний автомобільний шкірозамінник, він дуже добре тягнеться і досить зносостійкий. Якщо він здається вам занадто дорогим, купите звичайний шкірозамінник або інший матеріал, головна вимога - хороша здатність до розтягування як по частковій нитки, так і по качку.
2
В якості клею візьміть професійний термопластичний клей для взуття, двокомпонентний. Його необхідно розводити ацетоном, він має неприємним запахом, швидко сохне і забезпечує хороше зчеплення. В крайньому випадку, візьміть звичайний клей «Момент».
3
Почніть з пластикових деталей, оскільки з ними працювати легше, і ви зможете потренуватися. Зашкурьте пластик наждачним папером, приділяючи особливу увагу внутрішнім кутках, западинам і обороту на загин тканини. Знежирте бензином або ацетоном.
4
Зверніть увагу на форму деталей. Якщо вони занадто опуклі, матеріал буде важко розтягнути до необхідних розмірів, тому краще його розкроїти і зшити на швейній машині так, щоб деталі були ледве менше необхідного (розтягнуться).
5
Нанесіть клей на матеріал і на пластик в три шари. Щоразу чекайте висихання попереднього шару не менше 30 хвилин. Після нанесення третього шару також почекайте півгодини і прикладіть матеріал на тканину, намагаючись відразу потрапити правильно.
6
Нагрівайте матеріал невеликими майданчиками (не більше 10х10 см) за допомогою фена і пригладжуйте роликом або рукою. Клей при цьому буде плавитися і надійно склеїть матеріал і пластик. Кути натягайте так, щоб не було складок.
7
Далі приступайте до обтягуванню дверей . Стару поверхню краще віддерти, але можна приклеювати і прямо на неї (в цьому випадку витрата клею в 2-3 рази більше, так як необхідно повністю просочити тканину).
8
Починайте з центру двері і поступово переходите до країв. На відміну від пластикових деталей, на вкриті тканиною карти матеріал необхідно натягувати якомога сильніше.
9
Якщо без розрізів натягнути матеріал на двері автомобіля акуратно не виходить, зробіть м'які подушки з поролону. Для цього випиляєте з фанери деталь необхідного розміру, підкладіть поролон і зверху обтягніть його тим же матеріалом. Закріпіть подушки на двері за допомогою саморізів.