Як посилити мікрофон. Як підсилити сигнал мікрофона в комп'ютері.

Напевно, кожен починаючий музикант у своїх творчих пошуках рано чи пізно стикається з бажанням увічнити свої музичні опуси допомогою звукозапису. Найчастіше, перші записи робляться в домашніх умовах на комп'ютер за допомогою дешевого мікрофона. І нерідко буває, що в цьому випадку виникають проблеми з гучністю записаного звуку. Тобто, запис відбувається, але рівень звуку в отриманому треку занадто низький.
Вам знадобиться
  • Мікрофон, комп'ютер зі звуковою картою, програмний аудіоредактор.
Інструкція
1
Перевірте налаштування звукової карти. Для того, щоб це зробити, відкрийте контрольну панель вашого аудіопристрої (зазвичай розташовується в правому нижньому кутку екрану, поруч з годинником).
2
У вікні, знайдіть регулятори гучності, які відповідають за той роз'єм, в який ви вставили мікрофон (залежно від моделі звукової карти і положення, можуть називатися «Mic», «Front Pink in», «Rear pink in» або аналогічно). Виставите ці регулятори на максимальну гучність, переконайтеся, що вони включені (вимкнений канал позначається зазвичай червоним хрестиком на схематичному зображенні динаміка, щоб включити гучність, натисніть на цей символ). Переконайтеся, що у вкладці «Запис» обрана ваша звукова карта, а регулятор рівня запису тут також виставлений на максимум.
3
Знайдіть у настройках пункт «Посилення мікрофона». Наприклад, в одній з найбільш популярних моделей вбудовуваних звукових карт він з'являється при натисканні невеликої кнопки, розташованої під регулятором гучності вашого записуючого каналу. Після її натискання з'явиться віконце, в якому потрібно поставити галочку навпроти пункту «Посилення мікрофона».
4
Підвищити рівень гучності можна і після запису. Сучасні аудіоредактор мають зручні засоби для цього. Зазвичай функції, що дозволяють працювати з амплітудою звуку, розташовуються у вкладках «Ефекти», «Амплітуда», «Нормалізація». Або в аналогічних, залежно від редактора. Виберіть, наприклад, функцію "Нормалізація". Вкажіть рівень, по якому хочете нормалізувати аудіотрек (наприклад, 100%) і натисніть "Оk". Слабкий записаний сигнал стане голосніше.
Зверніть увагу
Бувають випадки, коли використовуваний мікрофон потребує джерелі живлення. Наприклад, працює від вбудованої батарейки. Якщо заряд батарейки недостатньо високий, це може стати причиною низької гучності запису.
Корисна порада
Якщо ви вже обзавелися мікрофоном, клас якого дещо вищий, ніж комп'ютерні або мікрофони для караоке, але і в цьому випадку рівень звуку вас не задовольняє, вам варто подумати про покупку мікрофонного передпідсилювача. Скажемо відразу, що покупка такого пристрою необхідна в будь-якому випадку, якщо ви і далі збираєтеся займатися домашньою звукозаписом, і хочете підвищувати якісний рівень своїх робіт. Крім посилення звуку, передпідсилювач здатний додати вашому звуку теплоту і глибину. Це, скінчено, стосується лампових предусилителей в першу чергу. Але в домашній записи з цими завданнями цілком впорається і транзисторний передпідсилювач з лампою в вихідному каскаді. Ціна таких пристроїв на березень 2011 року починається з 2000 рублів.