Як контролювати бухгалтера.

Кожен керівник організації повинен знати методи контролю за діяльністю бухгалтера, щоб убезпечити свою компанію від помилок і зловживань працівника бухгалтерії.
Інструкція
1
Бухгалтер підпорядковується безпосередньо керівнику компанії і відповідає за правильне формування її облікової політики, ведення бухобліку, своєчасне подання бухгалтерської звітності в повному обсязі. Поряд з керівником компанії, але на відміну від інших її працівників, бухгалтер несе адміністративну та кримінальну відповідальність за неналежне виконання покладених обов'язків. Якщо в компанії працюють кілька бухгалтерів, організуйте їх самоконтроль і контроль за діяльністю один одного. Приміром, вони могли б перевіряти документи один одного.
2
Складіть графік аудиторських перевірок. Скористайтеся послугами сторонніх фахівців. Незалежний експерт може оцінити формування облікової політики компанії, стан бухгалтерського обліку, достовірність сформованої бухгалтерської звітності.
3
У випадку, якщо у компанії немає можливості розширення штату бухгалтерів, і всі обов'язки покладені на одного фахівця, то контролем за його діями повинен зайнятися безпосередньо керівник компанії.
4
Для здійснення контролю керівник може не надавати право другого підпису бухгалтеру, залишивши за собою право підпису в банківській картці (самостійно підписувати важливі фінансові документи).
5
На постійній основі перевіряйте відправляються бухгалтером платежі, а по важливим або спірних питань консультуйтеся крім свого бухгалтера зі сторонніми фахівцями, наприклад, з фірмами, що надають бухгалтерські послуги, займаються оптимізацією оподаткування, аудитом, розробкою різних фінансових схем і т. д.
6
Найміть юристконсульта Не довіряйте єдиному бухгалтеру всю кадрову діяльність, наприклад, оформлення трудових книжок, трудових договорів, ведення первинної кадрової документації і документообігу компанії в цілому. Розподіліть обов'язки.
7
Слід пам'ятати, що для кожного виду роботи має бути свій штатний або сторонній працівник, і тоді можливостей для помилки або зловживань практично не залишиться.
Зверніть увагу
Головний бухгалтер - другий за ступенем важливості фахівець абсолютно будь-якого підприємства. Без його підпису вважаються недійсними грошові і розрахункові документи, а фінансові і кредитні зобов'язання не можуть бути виконані.