Як кріпити дерев'яну вагонку.

В даний час досить багато різних оздоблювальних матеріалів на прилавках магазинів. Варто також відзначити, що дерево вже багато років не виходить з моди. В деяких випадках обробка деревом просто незамінна.
Інструкція
1
Перед монтажем дерев'яної вагонки необхідно провести електрику. Прокладіть всі необхідні дроти і комунікації. Обов'язково перевірте працездатність електропроводки після монтажу. Тепер можете приступати до монтажу вагонки. Врахуйте, дерево є дуже чутливим до зміни вологості матеріалом. Воно повинне якийсь час відлежатися в приміщенні. Для акліматизації буде достатньо доби.
2
Розпочніть монтажу дерев'яної обрешітки. Для цієї мети закріпіть підвіси саморізами. Розташовуйте їх на відстані 70 см один від одного. Верхній і нижній бруски виставите вертикально. Для цього ви можете скористатися схилом і рівнем. До брусків прикріпіть монтажну нитку. Вона створюватиме ідеально рівну площину, до якої можна кріпити дерев'яні бруски. Закріпіть їх до підвісів саморезами. Якість всього монтажу повністю залежить від дотримання горизонталі і вертикалі.
3
Після завершення монтажу обрешітки покрийте її антигрибковой ґрунтовкою і дайте висохнути. Потім утеплите простір, який є між стіною і латами. Як утеплювач використовуйте мінеральну вату. Поверх її закріпіть паробар'єр. Монтувати даний гідроізоляційний матеріал можна за допомогою скоб і степлера.
4
Далі приступите безпосередньо до кріплення самої вагонки. Зробіть заміри висоти приміщення. За даними замірами наріжте вагонку. Кріпити її ви можете по-різному. Найчастіше для цієї мети використовують скоби, потаємні кляймери і цвяхи. Найпростіше використовувати цвяхи. З їх допомогою вагонку прикріпіть до дерев'яних брусків через сам замок. Цвяхи не будуть видні. Рекомендується починати облицювання з кута кімнати. Обійшовши по периметру все приміщення, в стикувального розі підберіть по ширині останню дошку.
Хоча сучасні оздоблювальні матеріали гіпсокартон і пластик все більше отримують популярність, дерево поки не поспішає йти з моди. А іноді тільки оздоблення натуральним матеріалом дасть можливість підкреслити дизайн інтер'єру. Особлива роль відводиться вагонке, яка будучи обшивальною дошкою, є універсальною і практичною при ремонті або оновленні приміщення.
Вам знадобиться
  • перфоратор, електролобзик, дриль з насадками під викрутку або шуруповерт,
  • молоток, саморізи по дереву 75 мм і 35 мм, саморізи швидкий монтаж 60 мм, вагонка, кляймера для кріплення або гвоздики 1,2х20 мм , рівень, схил, монтажна нитка, трикутник
  • Паробар'єр і мінеральна вата для утеплення. Дерев'яний брусок (40х50 мм). Підвіси. Степлер і скоби.
Інструкція
1
Проведіть заплановану електричну проводку, прокладете всі необхідні комунікації до початку монтажу. Перевірте їх працездатність. Дереву потрібно дати відлежатися в мікрокліматі приміщення, в якому його встановлюватимуть. Для цього достатньо 24 години.
2
Візьміть підвіси і прикрутіть їх саморізами (60 мм), витримуючи між ними відстань 600-700 мм. За допомогою рівня і схилу виставте вертикально верхній і нижній брус. Прикріпіть до них монтажну нитку, яка створить ідеально рівну площину, де будуть кріпитися всі дерев'яні бруски обрешітки. Прикріпіть бруски до підвісів саморезами 35 мм. Дотримуйтесь при цьому горизонталь і вертикаль. Розкрийте обрешітку антигрибковой ґрунтовкою і дайте їй висохнути. Утепліть простір між нею і стіною мінеральною ватою.
3
Встановіть поверх мінеральної вати шар гідроізоляції. Для цього скористайтеся спеціальним гідроізоляційним матеріалом - паробарьером, який прикріпіть степлером до дерев'яних брусків. Можна не проводити утеплення, але це збереже тепло і підвищить шумоізоляцію приміщення.
4
Виміряйте ретельно висоту кімнати і наріжте вагонку з цього розміру. Кріпити її можна невеликими гвоздиками, потайними кляймерами або скобами. Найбільш часто застосовують цвяхи, прибиваючи вагонку до дерев'яних брусків прямо в самому замку. При цьому цвяхи практично не помітні. Облицювання починайте з кута кімнати.
5
Обійдіть по периметру приміщення і в стикувального розі підберіть останню дошку по ширині або подрежьте її в розмір. Вставляйте кожну вагонку в паз наступної і кріпите її до дерев'яного бруска обрешітки гвоздиками. Покрийте дерево по закінченню установки спеціальним лаком, який збереже структуру матеріалу і не дасть йому втратити колір. Для цього можна використовувати морилку.