Як навчити немовляти спати всю ніч. Як навчити дитину спати ночами.

Мабуть, найголовнішою мрією всіх батьків, крім гарного апетиту дитини, є міцний і здоровий сон їх улюбленого немовляти. Але багатьом сім'ям вдається досягти того, щоб їх малюк спав хоча б більше п'яти годин за ніч, не кажучи вже про сон протягом всієї ночі.
Інструкція
1
В першу чергу задумайтеся над своїм способом життя, проаналізуйте манеру спілкування і поведінки в суспільстві, зокрема при дитині. Це відноситься до любителів поговорити на підвищених тонах. Передивіться повністю свої колишні звички і підвалини і створіть в домі атмосферу затишку і спокою. Намагайтеся в присутність малюка не виливати один на одного негативних емоцій, адже згодом дитина буде неспокійним і вередливим, постійно прокидаючись серед ночі з тривожним плачем. А ви будете з здивованим обличчям питати один у одного "У чому ж справа? Адже малюк нагодований і йому не потрібно міняти пелюшки".
2
Другою помилкою багатьох мам є занадто рання відмова від годування малюка грудьми. Вони уявити собі не можуть, як цим обмежують малюка не тільки в життєво важливих мікроелементах і вітамінах, які допомагатимуть йому рости і набиратися сил, а й позбавляють його уваги. Тому намагайтеся продовжувати грудне вигодовування якомога довше. Коли мати кожен раз перед сном годує малюка, у нього виробляється якась звичка, яка дає сигнал на підсвідомому рівні, що йому пора засипати. Годування грудьми є свого роду «снодійним» для немовляти. Як правило, діти тих матерів, яких годували грудьми, сплять набагато спокійніше тих дітей, які були позбавлені цього.
3
Ну і, звичайно, дуже важливий режим дня для дитини. Виробляйте його з самого народження. Привчайте малюка до певних годинах, відведеним для сну, і годинах, які відведені на їжу, гру, купання та інші необхідні процедури. У немовляти будуть вироблятися рефлекси, які будуть йому допомагати орієнтуватися протягом всього дня, він буде більш врівноваженим і задоволеним і отже почуватиметься днем більш бадьоро. А ви будете висипатися ночами.
Зверніть увагу
Де повинен спати малюк? Так як новонароджених і вночі потрібно багато раз годувати, багато мам беруть їх до себе в ліжко. Ну і власне метод «Як правильно навчити дитину добре спати». Наш план заснований на методі професора доктора Річарда Фебер, який він розробив у своєму дитячому центрі сну в Бостоні (США). Передумови: вашій дитині мінімум 6 місяців і він здоровий.
Корисна порада
Як не зручні всі ці методи одномоментного заспокоєння дитини, вони мають один спільний недолік: малюк звикає до них і не може заснути по-іншому. Звичайно, якщо ваш малютка, заснувши таким чином, спокійно спить всю ніч, вам немає сенсу щось змінювати. Навчитися цьому може кожна здорова дитина, причому всього за кілька днів. Про те, як йому в цьому допомогти, йтиметься у розділі «Як навчити дитину засипати самостійно».