Як організувати роботу керівника.

Керівник є важливою складовою частиною колективу, він особливий працівник організації і виконує кілька основних функцій. Це планування, організація, вироблення мотивації і контроль. Колектив тільки тоді досягне своєї мети, коли керівник зможе правильно організувати свою роботу.
Інструкція
1
Планування полягає в декількох варіантах. Плануйте свій робочий графік з урахуванням специфіки організації. Як правило, робочий день керівника не лімітований. Протягом дня проводяться зустрічі та засідання, розмови по телефону і перевірка документації, поїздки на об'єкти і т.д. Часові витрати на кожен пункт робочого дня повинні дотримуватися згідно виробничої необхідності.
2
Основу роботи будь-якої організації становить планування її робочого процесу. Для цього керівник повинен чітко уявляти місію та функції підприємства, а також бачити кінцевий результат. Складіть план розвитку, розпишіть передбачувані результати по роках, кварталах і місяцях. План розподіліть між відділами або конкретними співробітниками, залежно від величини організації.
3
Організуйте злагоджену взаємодію структурних підрозділів. Для цього кожному відділу або цеху пропишіть завдання, які в сукупності призведуть до бажаного результату. Донесіть ці завдання до керівників структурних відділень, розподіліть їх за термінами та обсягами.
4
Для того щоб певні вами завдання виконувалися точно за обсягами і термінами, розпишіть мотивацію для співробітників. Крім обумовленої в трудовому контракті заробітної плати, прорахуйте систему додаткових винагород. Це можуть бути щомісячні або квартальні премії, пільгові путівки в санаторії і т.д. Систему мотивації тримайте під контролем, періодично вона може змінюватися у кожного працівника. Для цього доручіть кадровій службі вести позначки в особистих справах; якщо підприємство невелике і окремого відділу кадрів немає, ведіть облік мотивації самостійно.
5
Контроль над процесом виконання виробленої вами стратегією здійснюйте спільно керівниками підрозділів. Для цього введіть систему нарад, щомісячних, щотижневих або щоквартальних, залежно від специфіки організації. На цих зборах залатані звітують у виконанні плану, який ви склали. Озвучуються причини невиконання, перевиконання, а також обговорюються заходи, спрямовані на поліпшення показників ефективності підприємства. Враховується не тільки зростання прибутку, але і скорочення витрат.
6
Постійно проводьте аналіз поточного стану організації. Порівнюйте його з еталоном, який ви виробили на початку своєї діяльності. Виявляйте сильні і слабкі сторони, своєчасно вживайте заходів по збільшенню ефективності діяльності свого підприємства. В даний час навколишній світ схильний швидким і радикальних змін, і успішному керівнику потрібно завжди бути в курсі подій.