Як оцінити роботу менеджера.

Якщо робота в компанії організована у вигляді конвеєра, коли менеджери вирішують одну задачу, необхідність в оцінках не з'являється. Але в деяких фірмах менеджери відповідальні за різні питання. Щоб впливати на мотивацію і справедливо нараховувати заробітну плату, потрібна спеціально розроблена методика оцінки діяльності.
Інструкція
1
Детально розпишіть обов'язки менеджера. Співробітник може займатися відстеженням рівня дебіторської заборгованості, відправленням рахунків на оплату, підписанням договорів, прийомом вхідних дзвінків від клієнтів і т.д. Кожна ділянка роботи важливий: необхідно не допускати перекосів результативності, коли щось виходить добре, а в інших питаннях - завали, які необхідно довго розбирати. Ретельне структурування роботи дозволить ввести для кожного етапу контрольні показники ефективності.
2
Введіть шкалу оцінки. Кількість поділок шкали залежить від політики преміювання співробітників. Три рівня оцінки можуть звучати «відмінно, добре, задовільно». Відповідно визначається рівень заробітної плати, причому співробітники будуть розуміти, в яких моментах потрібно підтягнути показники, щоб забезпечити собі максимальний дохід.
3
Накладіть розроблену шкалу на кожен етап роботи менеджера. Для окремих етапів може знадобитися більш дрібне розбиття шкали.
4
Створіть для кожного етапу навчальні приклади. Це дозволить уникнути суб'єктивності оцінок. Менеджери повинні розуміти, з якої причини робота оцінюється не на відмінно. Для цього треба порівнювати результати діяльності з якимось еталоном. Такий підхід дозволить уникнути образ з боку співробітників, що мають на все власну думку і не бажають підкорятися вимогам керівництва. Їх потрібно вчити за допомогою цифр, що демонструють реальну картину.
5
Оцініть роботу по створеним нормативам. Якщо система мотивує менеджерів, другий крок пройде правильно. В іншому випадку слід внести корективи. Плюси системи в тому, що відпадає необхідність підганяти ледарів; також легко навчати нових співробітників, з першого дня встановлюючи для них рамки, нижче яких не можна опускатися.
Корисна порада
Зробіть в кімнаті, де не бувають клієнти, стенд, на якому відображені поточні оцінки співробітників. Це призведе до появи азарту і елемента змагальності в роботі, що позитивно позначиться на результатах кожного.