Як перевести кубічні дециметри в кубічні метри. дециметр квадратний в кубічний метр.

Основною одиницею виміру обсягу є кубічні метри (м?). Вони застосовуються як у фізиці, так і в більшості приладів обліку витрати газу. Однак для побутового використання кубометр - занадто великий обсяг. Тому ємність тари, посуду та інших пристосувань для зберігання рідини і сипучих речовин, як правило, вимірюють у літрах (л). Обсяг одного літра дорівнює кубічний дециметр (дм?). На практиці, нерідко потрібно перевести кубічні дециметри в кубічні метри.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - папір.
Інструкція
1
Щоб перевести обсяг, заданий в кубічних дециметрах або літрах в кубічні метри, розділіть кількість кубічних дециметрів на тисячу або помножте на 0,001. Тобто скористайтеся наступними найпростішими формулами: Км? = КДМ?/1000 іліКм? = КДМ? * 0,001, де: Км? - Кількість кубометрів, КДМ? - Кількість кубічних дециметрів (літрів).
2
Прімер.Сколько кубічних метрів пропану міститься в стандартному балоні? Решеніе.Об'ем стандартного «пропанового» балона становить 50 літрів. Це відповідає 50 дециметрів кубічним. Розділіть число 50 на 1000 - вийде 0,05 (м?). Відповідь: 0,05 кубічних метрів.
3
Якщо кількість кубічних дециметрів задано у вигляді десяткового дробу, то для переведення в кубометри просто перемістіть десяткову точку на три знака вліво. Якщо цифр коду точки менше трьох, доповніть відсутні знаки нулями.
4
Прімер.Сколько кубічних метрів води міститься в склянці? Решеніе.Об'ем стандартного (неграненого) склянки становить 0,2 літра, або 0,2 дм ?. Так як зліва десяткової точки розташована всього одна цифра, то для перекладу дм? в м? припишіть зліва ще три нуля: 0,2 -> 0000,2.Теперь перенесіть десяткову точку на три знака вліво: 0000,2 -> 0,0002.Ответ: у склянці міститься 0,0002 кубометра води.
5
Якщо кубічні дециметри задані у формі цілого числа, щоб перевести їх в кубічні метри, припишіть праворуч від числа десяткову точку, а потім пересуньте її на три знака вліво. Якщо цифр у вихідному числі менше трьох, то доповніть відсутні знаки зліва незначущими нулями.
6
Прімер.Сколько кубометрів води вміщається у відро? Решеніе.Об'ем звичайного відра становить приблизно 10 літрів, або 10 кубічних дециметрів. Для перекладу цього обсягу в кубометри, припишіть праворуч від числа 10 десяткову крапку: 10 -> 10, .Тепер припишіть до числа зліва два відсутніх нуля: 10, -> 0010, .І, нарешті, пересуньте десяткову точку на три цифри вліво: 0010 -> 0,010.В принципі, задача вирішена, але для отримання більш «красивого» результату відкиньте від числа «зайві» незначущі нулі: 0,010 -> 0,01.Ответ: у відро вміщається 0,01 кубічних метрів води.