Як перевірити мед на цукор. мед з цукру.

Підробити мед досить легко, додавши в нього розведений цукор, при цьому розрізнити підробку тільки на смак зможе, мабуть, тільки дуже досвідчений бджоляр. Але є кілька простих способів, які допоможуть при виборі меду.
Вам знадобиться
  • - білий хліб;
  • - мисочка;
  • - мед;
  • - груба папір;
  • - блюдце;
  • - дерев'яна паличка.
Інструкція
1
Купуйте для початку мед у 2-3 постійних продавців грамів по 100 на пробу і перевірте його якість. Відріжте скибочка білого хліба, налийте трохи меду в окрему мисочку (якщо тест проводити в основний посуді, де зберігається мед, то в ньому залишаться крихти). Занурте скибочка хліба в мед на 10 хвилин, вийміть, покладіть на блюдце. Подивіться, що стане з шматочком хліба: якщо він розм'якне, то перед вами цукровий сироп, а не мед; якщо затвердіє, то мед якісний.
2
Заваріть слабкий, неміцний чай. Налийте в скляну чашку чай через ситечко, щоб в чашці не плавали чаїнки. Покладіть в чай трохи 1-2 чайних ложки меду, розмішайте, простежте, чи є осад - якщо є, то мед з додаванням цукру; якщо чай потемнів, але осаду немає, то мед справжній.
3
Огляньте мед прямо в тарі під час покупки: якщо мед мутний, з осадом, то в нього доданий цукор, крохмаль або щось подібне; справжній же мед, як правило, прозорий (але акацієвий мед буває мутнуватий - це нормально), якого б кольору він не був. Понюхайте мед: якщо в нього доданий цукор, то він не матиме аромату.
4
Розітріть трішки меду між пальцями: якщо на дотик структура груба і на подушечках пальців залишилися свалявшиеся грудочки, то в мед доданий цукор; якщо мед легко розтерся і вбрався в шкіру, то він справжній.
5
Візьміть аркуш грубого паперу, яка добре вбирає вологу, покладіть її на блюдечко. Занурте в мед дерев'яну паличку, капніть мед на папір і стежте за тим, що станеться: якщо мед розтечеться по папері або просочиться через неї, то в нього доданий цукровий сироп.
6
Зверніть увагу на те, що з часом, коли мед стає старим, він мутніє і густіє. Подивіться уважно, якого кольору мед: якщо він неприродно білого кольору, то це так званий «цукровий мед»; бджіл, які його робили, не випускали в поля для збору нектару, а просто годували цукром.
7
Перевірте консистенцію меду: занурте ложку в ємність з медом, повільно витягніть - мед повинен «стікати» густими стрічками, утворювати «гірки» на поверхні.