Як зробити підсвічування синтаксису.

При написанні коду, незалежно від мови програмування, дуже зручно, коли зарезервовані слова мови підсвічуються іншим кольором. Деяким може здатися, що зручно розфарбовувати в різні кольори відкривають та закривають дужки. Також варто відзначити, що багатьом подобається робити відступи для відображення ієрархії коду.
Інструкція
1
Як би не старалися користувачі, не в кожному середовищі розробника є підсвітка синтаксису, яка задовольнить будь-які запити. У Delphi таку підсвітку можна зробити самостійно, за допомогою компонента RichEdit. Складіть список операторів, які повинні автоматично підсвічуватися. Можливо, ви захочете обов'язково підсвітити такі оператори як if, then, else, begin, end, for, to та інші. Зробіть повний список подібних слів.
2
Для виділення списку операторів напишіть просту функцію перебору тексту коду. Для цього використовуйте цикл repeat - until і оператор for. Звертаючись до компоненту RichEdit, можна викликати властиві йому функцію FindText, і компоненти SelStart, SelLength, SelAttributes та інші. Використовуйте наступні властивості типу Paragraph для написання логіки роботи коду для реалізації власної підсвічування елементів тексту: Alignment (для вирівнювання тексту), Numbering (управляє маркерами), TabCount (кількість позицій табуляції) та інші. Кожен елемент Paragraph має свої параметри.
3
Відредагуйте написаний код і перевірте за допомогою вбудованого відладчика Delphi. Випробуйте написаний фрагмент коду на власному тексті. Внесіть зміни, якщо при розробці функцій ви упустили деякі елементи з обробки. В інтернеті можна знайти вже готові фрагменти коду, написані спеціально для виконання певних цілей. Підсвічування розробити для синтаксису досить складно, виходячи з того, що готові знайти досить важко. Як правило, оптимальних варіантів не існує.
Зверніть увагу
Можна розробляти сотні варіантів підсвічування для різних мов програмування.