Як вишивати гобеленовим швом. Як вишивати на гобеленової канві.

Давнє мистецтво вишивання надзвичайно популярно і в наші дні. Один з найпоширеніших видів вишивки - вишивання по канві рахунковими швами. Серед лічильних швів гобеленовий виділяється своєю ефектністю - правильно виконана робота виглядає так, як ніби картина виткана. Техніка виконання гобеленового шва не надто складна і з нею впорається навіть починаюча рукодільниця.
Вам знадобиться
  • - Страмін або інша жорстка канва;
  • - спеціальна гобеленова голка з тупим, заокругленим коцом;
  • - досить товсті нитки для вишивання
Інструкція
1
Для виконання першого стібка виведіть голку на лицьову сторону з правого верхнього кута квадратика канви. На виворітній стороні залиште кінець нитки такої довжини, щоб потім його можна було вставити в голку. Це знадобиться в подальшому для закріплення нитки. Притримуйте цей кінчик нитки пальцем лівої руки. Простягніть робочу нитку через перетин ниток канви і введіть голку в лівий нижній кут квадрата канви.
2
З лівого нижнього кута квадрата канви виведіть голку на виворітну сторону. На лицьову сторону голку виводите знову з правого верхнього куточка наступного квадрата канви. Таким чином просувайтеся справа наліво до кінця ряду.
3
Для того щоб почати наступний ряд, переверніть канву на 180 ° і продовжуйте вишивати справа наліво новий ряд. Також можете шити новий ряд не перевертаючи канву, а зліва направо, над попереднім поруч стібків.
4
По завершенні роботи ні виворітного стороні простягніть голку під кількома стібками і обріжте нитку. Вставте в голку залишок нитки, який ви залишили на початку вишивки і теж простягніть його під кількома стібками на вивороті.
Зверніть увагу
Іноді гобеленовий шов плутають з полукрестом. При вишивці полукрестом на виворітного стороні стібки йдуть вертикально. А гобеленовий шов на виворітного стороні виглядає так само, як і на лицьовій - діагональними стібками. За рахунок цього стібки гобеленового шва лягають на тканину-основу більш щільно і створюють ілюзію витканого полотна. Не рекомендується в схемах вишивки замінювати гобеленовий шов полукрестом. При цьому треба враховувати, що витрата ниток при вишиванні гобеленовим швом майже в 2 рази більше, ніж при вишиванні полукрестом.
Корисна порада
Для гобеленового шва вибирайте товсті нитки або шийте в кілька додавань нитки, оскільки цим швом треба вишивати візерунок так, щоб не залишалося просвітів канви. Щоб поверхня гобеленового шиття була рівною і гладкою, не затягуйте сильно стібки і шийте їх з рівномірним натягом нитки.