Як отримати список файлів з каталогами.

Зберігання файлів на вінчестері комп'ютера зазвичай здійснюється в організованому вигляді: мається коренева директорія, в якій знаходяться папки з різними назвами, а в них інші папки та файли. Таку систему легко уявити у вигляді дерева, що розкривається від кореня. В деяких ситуаціях корисно мати повний список файлів і каталогів будь-якої директорії або розділу жорсткого диска.
Вам знадобиться
  • - програма Total Commander.
Інструкція
1
Запустіть програму Total Commander за допомогою ярлика на робочому столі. Якщо у вас немає даного диспетчера файлів, завантажте програму з інтернету і встановіть в операційну систему комп'ютера. Знайти дану програму ви можете на сайті wincmd.ru. Намагайтеся інсталювати програму в системний каталог локального диска «С». За допомогою даної програми можна переглядати практично всі файли і папки, які маються на операційній системі комп'ютера, незважаючи на те, що вони можуть бути прихованими.
2
Виділіть директорію, яку потрібно розгорнути у вигляді повного списку вмісту. Натисніть на пункт меню «Файли» лівою кнопкою миші і наведіть курсор на пункт «Друк», щоб вивести підпункти. Виберіть «Список файлів з підкаталогами" і клацніть по ньому лівою кнопкою миші. Відкриється діалогове вікно параметрів. Вкажіть рівень вкладеності (значення «-1» означатиме вивести всі підкаталоги). В нижньому рядку можна вказати розширення файлів, які слід відібрати для виведення в список. Вкажіть такі, якщо це необхідно.
3
Після натискання на кнопку «Ок» з'явиться вікно з текстовим файлом, готовим до друку. У рядках даного документа буде представлено всі файли і підкаталоги заданої директорії. Натисніть на "Друк", щоб вивести документ на папір, або виберіть Microsoft Document Writer, щоб сформувати файл. Дана функція програми Total Commander може описати каталоги будь-якої глибини вкладення і сформувати в список будь-які типи файлів. Даний алгоритм можна написати і вручну, використовуючи мову програмування, і оператор рекурсії.