Як зшити слінг-рюкзак.

Все більше батьків схиляються до думки, що для формування гармонійної особистості дитини необхідний не тільки моральний, а й тісний фізичний контакт з матір'ю. Такі мами повністю або частково відмовляються від використання коляски і носять дитину в слінгу. Сучасні магазини дитячих товарів пропонують багатий вибір самих різних слінгів, але набагато економніше зшити слінг-рюкзак самостійно.
Вам знадобиться
  • - лицьової і виворітний матеріал по 45 см (при ширині 1,5 метра);
  • - утеплювач (синтепон, ватин або поролон) - 9х34 см (2 -3 шару);
  • - стропа завширшки 5 см - 2,5 метра;
  • - фастекси;
  • - підходящі нитки;
  • - голка;
  • - швейна машина.
Інструкція
1
Спочатку визначте індивідуальні розміри слінга. Виміряйте обсяг своєї талії в самій об'ємної одязі і додайте 25 см - це буде довжина поясний лямки. Щоб дізнатися ширину спинки, заміряйте відстань між колінами сидить дитини, захоплюючи при цьому попку.
2
Підберіть гарну міцну тканину для лицьової сторони (вельвет, джинсову або щільну костюмну тканина) і підкладкову тканину. Бажано, щоб тканина не тяглася і була досить товстою. Також купите синтепон, ватин або тонкий поролон, знадобиться 2-3 шари по 9х34 см.
3
Розкроїте спинку на два прямокутника, перший (верхня частина спинки) з висотою 40-45 см і шириною 35-40 см, другий (нижня частина спинки) - довжиною 40- 45 см. Для спинки виріжте також деталі з утеплювача .
4
Розкроїте лямки (ширина лямок - 9 см, довжина - 44 см) так, щоб у вас вийшло по дві деталі з лицьової тканини, з підкладкової тканини і з утеплювача.
5
Почніть шити лямки. Стачайте заготовки з підкладкової і лицьової тканини, в торець вставте стропу, заглубив на 2-3 см, і прошийте кінець у вигляді трапеції. Виверніть лямку, вставте всередину утеплювач і прошийте посередині.
6
Сшейте лицьову і виворітну частина спинки, вставивши всередину ущільнювач. Акуратно ушийте стропи на рівні вашої талії. Трохи вище пришийте широкі лямки під кутом 45 градусів до спинки. Верхню частину спинки загніть і вставте в неї ремінець для більш надійного кріплення дитини.
7
Оформіть нижню частину спинки, з'єднавши лицьову і виворітну частини з ущільнювачем. В торці ушийте стропи, заглубив на 2-3 см.
8
Закончите формування спинки, з'єднавши разом всі деталі. Прошийте ще раз всі місця кріплення лямок і строп.
9
Одягніть фастекси на стропи і проведіть першу примірку з дитиною. Виберете зручне положення і відрегулюйте довжину лямок за допомогою фастекса, підігніть і закріпіть кінці строп.
Слінг або перев'язь - це сучасна інтерпретація найдавнішого пристосування для носіння дитини. При цьому сучасний слінг залишається одним з найбільш зручних і доступних засобів, які звільняють руки мами. Дитина в перев'язі може лежати чи сидіти в залежності від моделі та способу зав'язування слінга. Перев'язь можна придбати в більшості магазинів для мам, але набагато приємніше зшити її самостійно. Найпростішим у виготовленні вважається слінг-шарф.
Вам знадобиться
  • - тканина для перев'язі (щільний трикотаж, бязь, жаккард);
  • - швейна машина;
  • - нитки.
Інструкція
1
Підберіть тканину на слінг. При покупці враховуйте не лише колір матеріалу, але і якість. Для зовсім крихт краще придбати 100% бавовна, для діток постарше підійдуть і тканини з синтетичними волокнами. Матеріал повинен бути не дуже щільним, т.к. мамі доведеться зав'язувати тканина вузлом. Враховуйте і сезон року, коли ви будете користуватися перев'яззю. Якщо ви плануєте носити дитину в слінгу влітку - підберіть «дихаючу» нетовстим тканину. Для зимових прогулянок ідеально підійдуть теплі тканини (фліс, шерсть).
2
Проведіть декатирування тканини. Після першого прання бавовняні тканини дають усадку (близько 5%), тому до розкрою краще тканину посадити. Для цього пропрасуйте матерію через сиру марлю гарячою праскою і повністю висушіть.
3
Виберіть форму майбутнього виробу. Слінг може бути у вигляді правильного прямокутника, прямокутника з закругленими або з звуженими кінцями. Не варто вибирати складні форми, якщо тканина дуже щільна або краї її сильно осипаються.
4
Слінг -шарф являє собою довгу смугу тканини (зазвичай до 5 м). Ширина цієї смуги не перевищує 60 см для нетянущіхся тканин. Краще, якщо ваш слінг буде суцільнокроєним, але в деяких випадках можна зібрати шарф з двох смуг. Зшийте дві смуги внахлест або обробіть стикові шви подвійним рядком для міцності.
5
Обробіть краю тканини. Виберіть спосіб обробки краю виходячи з якості матеріалу. «Сипучий» тканини краще замітати руками, а потім відстрочити на машині. Також можна просто обробити краї на оверлок або рядком "зигзаг". Після відтермінування перевірте і обріжте все стирчать хвостики і петельки ниток.
6
За бажанням можна пришити до слінгу кишеню. Обробіть невеликий прямокутник тканини і пристрочите його до основного полотну. Пам'ятайте що, при різних способах зав'язки слінга кишеню може виявитися в незручних місцях (на спині або плечі) і скористатися ним не вийде.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9V7iF1oSJZs
Зверніть увагу
На інші типи слінгів тканини потрібно як правило менше, але пошив їх набагато складніше.