Як розрахувати обсяг будинку. Як порахувати будівельний об'єм.

Щоб дізнатися вартість будови, необхідно визначити обсяг будинку. Всі дані, отримані в результаті вимірів, записуються у відомість за обсягами робіт, яка є найважливішим документом при визначенні кошторисної вартості об'єкта.
Інструкція
1
Якщо будується будинок з горищним перекриттям, то для вимірювання наземної частини помножте площа горизонтального перерізу (по зовнішньому обводу будинку вище цокольного поверху) на висоту будинку (від рівня «чистої» підлоги на першому поверсі, до самої верхньої частини горищного перекриття ).
2
За відсутності перекриття помножте площа вертикального поперечного перерізу на довжину, яку потрібно вимірювати в напрямку перпендикулярному площі перетину. Всі вимірювання проводите на рівні вище цоколя.
3
Увімкніть обсяг світових ліхтарів, які виступатимуть за обрис даху. Врахуйте обсяг веранди, еркера і тамбура, а також тих частин, які можуть збільшити показник. Лоджію не вираховується із загальної суми, але не враховуйте проїзди, портики і балкони.
4
Обчисліть об'єм технічних поверхів та мансарди, які визначаються множенням горизонтального перерізу на висоту від чистої підлоги і до верху перекриття мансарди. Якщо поверхня нерівна і є вигини в конструкції, що в результаті ускладнює вимірювання, врахуйте середній показник.
5
Визначте обсяг підвалу або напівпідвалу і додайте його до решти значень. Якщо у поверхів різна площа, то потрібно визначати обсяг як суму всіх його частин. Окремо вимірюються ті місця, які інше обрис або конструкцію.
6
Вимірювання по зовнішньому обводу проводите з урахуванням товщини штукатурки і облицювання. Будівельний об'єм визначається як сума всіх підвалів, мансард, лоджій, приміщень, які входять в надземну частину будівлі.
Корисна порада
Складаючи відомості про обсяги робіт, користуйтеся тільки технічної та нормативною документацією. Чи не придумуйте власних методів вимірювання, а користуйтеся вже перевіреними схемами, які наочно дають уявлення про проведення підрахунків і про їх послідовності. Визначення обсягу здійснюється за певними правилами, інакше документ згодом не буде врахований.