Як видалити цвіль із одягу. видалення цвілі з тканини.

Плями від цвілі не тільки псують зовнішній вигляд одягу, але і дуже шкідливі для здоров'я. Для виведення таких забруднень скористайтеся народними засобами.
Вам знадобиться
  • Скипидар, суха глина, оцет, лимонний сік, сіль, аскорбінова кислота, спирт, перекис водню, нашатирний спирт, цибульний сік, простокваша, спеціальний засіб для виведення плям від цвілі.
Інструкція
1
Плями від цвілі на шовкових і вовняних тканинах можна видалити скипидаром. Змочіть ватяний тампон в рідині і обробіть ділянку забруднення. Потім присипте слід від плями глиною. Накрийте промокальним папером або паперовим рушником і пропрасуйте теплою праскою. Виперіть одяг у теплому мильному розчині і просушіть.
2
З плямами від цвілі ефективно справляється лимонний сік або оцет. Просочіть забруднену ділянку одягу засобом і залиште на кілька хвилин. Візьміть кухонну сіль і посипте пляма. Дочекайтеся повного висихання тканини і виперіть в теплому мильному розчині.
3
Для виведення плям цвілі з білих тканин скористайтеся 3% -им розчином перекису водню або хлоркою.
4
Візьміть кілька грамів аскорбінової кислоти і розчиніть її в 50 мл спирту або горілки. За допомогою ватного тампона або поролоновою губки просочіть пляма від цвілі даними засобом. Залиште до повного висихання плями і почистіть щіткою. Після цього виперіть виріб звичайним способом і ретельно просушіть.
5
На кольорових тканинах плями цвілі ефективно видаляються за допомогою нашатирного спирту. Його необхідно розвести у воді в співвідношенні 1: 1. Змочіть в ватяний тампон або ганчірку в даному засобі і потріть пляму. Після виперіть одяг в теплій воді з сильнодіючим порошком. Перед застосуванням даного методу протестуйте його на непомітній ділянці виробу. Якщо тканина поміняла забарвлення, не використовуйте його.
6
Свіжі пляма від цвілі на одязі можна видалити кисляком або цибулевим соком. Ретельно обробіть забруднені ділянки тканини. Виперіть виріб порошком для жирних плям.
7
В господарських магазинах можна придбати спеціальний засіб для видалення плям від цвілі. Перед використанням обов'язково ознайомтесь з інструкцією, щоб не зіпсувати виріб.