Як купити смарагд.

Ізумруд - природний камінь, що входить в першу категорію дорогоцінних каменів поряд з алмазами, сапфірами та рубінами. Він відомий ще з прадавніх часів, вважається, що смарагд має магічну силу і є сильним амулетом. Цей камінь «притягує» багатство і дарує спокій своєму власникові. Тому дуже популярні ювелірні вироби із смарагдом. Якщо ви вирішили придбати таку прикрасу, дотримуйтесь порад фахівців.
Інструкція
1
Один з головних критеріїв якості смарагду - його прозорість. Але в природі прозорі камені зустрічаються дуже рідко, зазвичай трапляються замутнені мінерали з невеликими дефектами: тріщинами, бульбашками, вкрапленнями. Купуючи смарагд, зверніть увагу на чистоту каменю. Чим він прозоріше, тим вище його вартість. Однак наявність невеликих дефектів свідчить про натуральність каменю.
2
Якщо вам пропонують прозорий смарагд за відносно невисокою ціною, задумайтеся про походження каменю. Може статися, що це синтетичний смарагд, отриманий в лабораторних умовах. У такій ситуації вам знадобиться консультація фахівця, оскільки визначити на око відмінність між природним і синтетичним каменем практично неможливо.
3
Ще один важливий критерій якості смарагду - це його колір. Він варіюється від світло-зеленого до синьо-зеленого. Самими ж цінними вважаються камені насиченого трав'янисто-зеленого кольору. Тому оцінюйте купується виріб по яскравості кольору смарагду.
4
Уважно розгляньте ярлик виробу. Якщо на ньому зазначена буква А, то такий смарагд має високоякісну огранювання і ідеальні параметри світлопереломлювання і тому вище цінується.
5
Через великого попиту на смарагди часто доводиться стикатися з підробками. Тому купуйте камені тільки у перевірених продавців, які мають хороші рекомендації на ринку ювелірних виробів. В іншому випадку покупку смарагду треба проводити з фахівцем або вимагати проведення експертизи в лабораторних умовах.
6
Якщо ви хочете насолодитися грою кольору смарагду в повній мірі, то віддайте перевагу при покупці камінню великого розміру. Звичайно, це залежить від ваших фінансових можливостей, але краса і неповторність природного мінералу проявляється насамперед у великих смарагдах.