Як відремонтувати лопнула підошву. полагодити підошву взуття.

На жаль, підошви взуття іноді тріскаються. Як правило, накладки, встановлені на тріщину, не дають бажаного результату - взуття продовжує промокати, а «латочка» швидко відвалюється. Як же відремонтувати лопнула підошву?
Вам знадобиться
 • - ацетон або бензин;
 • - наждачний папір
 • - камера від велосипеда;
 • - гумовий клей;
 • - шевський ніж;
 • - паяльник;
 • - капрон.
Інструкція
1
Акуратно очистіть підошву від пилу і бруду. Ретельно обробіть внутрішню поверхню тріщини наждачним папером. Протріть ацетоном або бензином, щоб знежирити.
2
Срежьте краю підошви навколо тріщини на ширину 5-7 мм за допомогою шевського ножа. Глибина зрізу повинна складати один міліметр.
3
Ретельно заміряйте глибину тріщини в міліметрах. Додайте до цієї величини 15 мм. Візьміть стару велосипедну камеру і виріжте з неї смугу, ширина якої буде відповідати отриманому результату.
4
Зачистіть смужку за допомогою наждачного паперу. Знежирте, використовуючи бензин або ацетон. Промажьте смугу гумовим клеєм з двох сторін. При цьому з одного боку клей повинен покривати всю поверхню повністю, а з іншого необхідно залишити сухі краї. Ширина цих країв повинна складати 5-7 мм.
5
Візьміть взуття, що вимагає ремонту, і зігніть її таким чином, щоб тріщина на підошві максимально розкрилася. Акуратно нанесіть клей на пошкоджене місце і дайте йому просохнути протягом 10-15 хвилин. Закривати тріщину при цьому не треба.
6
Візьміть смужку гуми і зігніть її навпіл. Акуратно вкладіть в лопнула підошву і розпрямте взуття. Щільно притисніть краю смуги, виступаючі з тріщини, до підошви. Покладіть взуття під вантаж на 24 часа.Отремонтірованная таким способом взуття ще довго прослужить вам.
7
Залити лопнула підошву можна розплавленим капроном. Висушіть, зачистите і знежирте тріщину. Розігрійте паяльник і проведіть їм по внутрішній поверхні ушкодження. При цьому шкіра або гума, з якої зроблена підошва, почне міхур і стане липкою. Візьміть невеликий шматок капрону, прикладіть до тріщини і притисніть паяльником. Втирайте розплавлений капрон в ушкоджене місце. Повторюйте цю процедуру доти, поки тріщина повністю не зникне. Слід врахувати, що розправляти розплавлений капрон потрібно не розпеченим носиком паяльника, а його рукояткою.
З усіх складових частин взуття найбільш всього пошкоджень і зносу схильна підошва. Спосіб ремонту цілком залежить від того, з якого матеріалу вона виготовлена і як кріпиться до верху взуття.
Вам знадобиться
 • - Бензин
 • - клей 88Н
 • - шевські спиці
 • - дратва
 • - шевський вар
 • - шевський рашпіль
 • - шматочки поліуретану
Інструкція
1
Місце, де відійшла поліуретанова підошва, очистіть від пилу і бруду і знежирте за допомогою бензину. Потім на цій же ділянці зніміть плоским надфілем забарвлений шар шкіри і ще раз зробіть знежирення. Розігрійте електричний паяльник і в місці склеювання по шкірі розгладьте відрізані від старої підошви шматочки поліуретану. Стисніть верх взуття і підошву і, проводячи між ними розігрітій частиною приладу для випалювання, обробіть ділянку склеювання. При цьому заглубляйте нагрітий елемент до простілкі. Тут важливо точно витримати температуру розігріву приладу і тиск між верхом і підошвою, що потребують певної навички.
2
Якщо край поліуретанової підошви накладається наверх, на очищений і знежирений ділянку нанесіть шар клею. Потім витримаєте так 15 хвилин, притисніть підошву до верху взуття і пришити натертої шевським варом дратвою. Шов при цьому повинен йти на відстані 5 мм від верхнього обрізу. Якщо відклеївся підошва - гумова, то на знежирене місце ремонту необхідно нанести клей і після 15 хвилин підсихання обпресувати взуття.
3
Якщо гумова підошва зносилася, її потрібно вирівняти шевським рашпілем і знежирити бензином. Знежирте також підметку з мелкопористой гуми. Покрийте слід і підошву тонким шаром клею і, витримавши 10 хвилин, склейте способом накату. Виступаючий за підошву край сліду зріжте ножем, вирівняйте рашпілем і загладьте абразивної шкіркою.
4
Щоб відремонтувати шкіряну підошву, знадобиться підметка з аналогічного матеріалу. Укладіть підметку на металеву поверхню, наприклад, чавунний праска або ковадло, вгору бахтармой. Важким молотком, забезпеченим широким Бейко, вибийте її, починаючи від середини. Укладіть вибиту підметку на підошву і на час закріпіть її парою цвяхів. Ображати край і пришити, попередньо прорізавши на третину товщини канавку, в якій буде приховано шов. Пришивайте підметку за допомогою шевських голок дратвою, натертої шевським варом. Після закінчення шиття промажьте проріз клеєм і забийте так, щоб закрити її.