Як витримати конкуренцію.

В умовах сильної конкуренції ринок нагадує розбурхане море. Чим більше конкурентів, тим запеклішою цінові битви. Щоб не тільки виживати, а й отримувати бажаний прибуток, знадобляться навички спільного вирішення проблем з колегами.
Інструкція
1
Визначте великих і дрібних учасників ринку. Крупних треба знати, щоб орієнтуватися на ціни та інші умови, які вони надають покупцям. Дрібні знадобляться для вибору майбутніх партнерів, тому що разом виживати легше.
2
Зберіть інформацію про роздрібні ціни великих конкурентів. Чи не задовольняйтеся поверхневим поглядом. Цінова політика великих компаній іноді увазі продаж товару за ціною, близькою до собівартості. Це робиться з метою залучення клієнтів. А прибуток формується за рахунок продажів тим же покупцям інших товарів. Тому фіксуйте ціни на весь асортимент, який присутній в ваших магазинах. Аналізуйте інформацію, щоб вловити тактику крупного конкурента.
3
Напишіть бажані закупівельні ціни на товар. Для цього уявіть, що можете виставити в магазині ті ж ціни, що у великих гравців ринку. Нехай якийсь товар коштує 900 рублів в роздрібі. Визначте, якою має бути оптова ціна, щоб ви отримали потрібну прибуток з продажу товару. Порівняйте результат з оптовою ціною, яку надають постачальники. Напевно товар доводиться закуповувати за іншими цінами - більш високим.
4
З'ясуйте, на яких умовах постачальник може надати ціни, отримані в результаті проведеного раніше аналізу. Швидше за все, знадобиться закуповувати великі обсяги, які ви не зможете збути у встановлений термін, щоб розрахуватися з постачальником.
5
Скооперуйтеся з дрібними конкурентами для спільних закупівель по потрібним цінами. Запросіть достатня кількість партнерів, щоб викуповувати у постачальника потрібні обсяги та отримувати вигідні умови. Так можна конкурувати з великими компаніями, не дозволяючи їм отримувати цінову перевагу.
Корисна порада
Якщо ціновий розрив занадто великий, розглянутий спосіб може не підійти. В такому випадку продавайте чи не кінцеві продукти, а послуги. Якщо у крупного конкурента товар коштує 900 руб., Пропонуйте клієнтам навчальний курс з ефективного використання товару за 1700 руб. Причому у вартість курсу входить той же товар за 800 руб., Решта - плата за навчання. Так можна маскувати ціни, займаючи на ринку суміжні ніші.