Як кодувати інформацію.

Майже кожен сучасний володар комп'ютера носить із собою безліч накопичувачів: оптичні диски і usb-флешки для перенесення і зберігання важливих даних. Но що буде, якщо ви втратите диск або флешку? Ваша інформація виявиться в руках сторонньої людини. Якщо інформація буде закодована, випадковий користувач нічого не зрозуміє і просто отформатирует флешку.
Вам знадобиться
  • - програма TrueCrypt.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб захисту інформації - упаковка даних в архів з паролем. Дану процедуру можна зробити в будь-якому архіваторі. Наприклад, у програмі Winrar. Запустіть програму Winrar і скористайтеся нею, як диспетчером файлів, щоб відкрити дані для архівування.
2
Виділіть групу файлів і папок і натисніть піктограму «Додати до архіву» у верхній панелі з інструментами управління. Відкриється вікно «Ім'я і параметри архіву». Задайте ім'я архіву і потрібні параметри: тип архіву та метод стиснення. Перейдіть на вкладку «Додатково» і натисніть «Встановити пароль». Введіть задуманий пароль двічі і встановіть прапорець поруч із пунктом «Шифрувати імена файлів». Це необхідно, щоб користувач не зміг переглянути вміст архіву за допомогою спеціальних програм. Натисніть Ок двічі, і процедура архівування почнеться.
3
Інформацію можна закодувати за допомогою програми TrueCrypt. Завантажте та встановіть програму. Знайти дане програмне забезпечення ви можете на офіційному сайті виробника www.truecrypt.org. Намагайтеся встановлювати в системний каталог локального диска, так як подібне програмне забезпечення повинне знаходитися саме там. Відкрийте програму і вкажіть на файли або зовнішній носій цілком. Зашифруйте інформацію за допомогою «Майстра створення томів», який розташований в меню «Сервис».
4
Щоб розшифрувати інформацію на іншому комп'ютері, вам потрібно пароль і програма Winrar (якщо ви створили архів) або копія програми TrueCrypt (якщо ви скористалися нею). На даний момент часу існує безліч видів різного програмного забезпечення, яке дозволяє за кілька хвилин шифрувати інформацію. Якщо ви вмієте програмувати, то найпростіші програми шифрування можна створити самостійно.
На основі ідеї кодування інформації написано все програмне забезпечення всіх сучасних комп'ютерів. Всі процеси в інтернеті також пов'язані з процесом кодування, будь-яка цифрова інформація являє собою двійковий код. Кодування успішно використовується і в процесі захисту інформації, окремих файлів в інтернеті.
Вам знадобиться
  • - Навички програмування;
  • - програма типу Crypditor.
Інструкція
1
Зберігання незашифрованою інформації на сервері може призвести до небажаної витоку інформації, зокрема - ключів до БД або, наприклад, якого-небудь важливого документа. Тому всі файли краще заздалегідь шифрувати, тобто кодувати. Існує безліч програм, які допоможуть захистити потрібні дані, проте багато з них або ненадійні, або платние.Многіе дані можна захистити стандартними засобами PHP. Для цього підійде базова функція base64_encode (). Для зворотного декодування, відповідно, використовується base64_decode (). Також існують алгоритми md5 () і sha1 (), проте вони практично не піддаються дешіфровке.В PHP також широко використовується кодування в JSON форматі. Вона дозволяє шифрувати інформацію в певному масиві даних і має вигляд json_encode ($ array). Для декодування, відповідно, json_decode ($ array) .Для кодування інформації, переданої з форм, можна скористатися методом crypt (). Він шифрує інформацію в одному напрямку. Перевага цієї функції в тому, що вона дозволяє задавати власні правила.
2
За допомогою Java Script можна без проблем закодувати дані деякого зображення. Для цього існує функція javascript: imageData. Також є своєрідний алгоритм URI, який здатний привласнювати кожному елементу власний ідентифікатор. URI має синтаксис: «URI = URL + URN URL = <схема>://<идентификатор-хоста-ресурса-в-зависимости-от-схемы>URN = <имя-ресурса-на-хосте-в-зависимости-от-схемы-и-контекста>».
3
Для кодування паролів від яких або ресурсів, або взагалі від комп'ютера, можна скористатися програмою Crypditor, яка використовує алгоритм шифрування AES. Більше того, ця програма дозволяє перевірити надійність використовуваних паролів до їх шифрування.
Зверніть увагу
Кодування інформації є одним з головних правил безпеки в інтернеті.