Як визначити глибину грунтових вод. мідний купорос вигрібна яма.

Підземні води, розташовані на постійному водоносному горизонті, називаються грунтовими. Вони утворюються з атмосферних опадів, вод річок, озер, водосховищ, а також від припливу вологи з поверхні грунту. При зведенні гідротехнічних споруди, наприклад, при ритті колодязів, потрібно визначити глибину пролягання грунтових вод. Зробити це можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - садовий бур;
  • - лопата;
  • - мотузка (шнур);
  • - рулетка;
  • - сірка;
  • - негашене вапно;
  • - мідний купорос.
Інструкція
1
Для визначення рівня грунтових вод виберіть відповідний час. Найкраще робити це навесні, коли рівень вод найбільш високий. Зручно також проводити вимірювання восени, в період затяжних дощів, коли ґрунтові води піднімаються.
2
Підготуйте необхідні пристосування для вимірювань. Вам знадобиться садовий бур. Бур для твердого ґрунту виготовте з відрізка труби діаметром приблизно 70 мм. Запасіться також шнуром (мотузкою) достатньої довжини та вимірювальної рулеткою.
3
Відрийте лопатою шурф (глибоку вузьку щілину) або пробурити свердловину; можна скористатися також розташованим поблизу шахтним колодязем. За допомогою мотузки або шнура з вантажем на кінці виміряйте відстань від поверхні землі до рівня води, що утворилася в свердловині. Для зручності нанесіть на мотузку мітки, прикріпивши через кожен метр або півметра шматочки тканини. Довжина верхнього (сухого) кінця мотузки буде відповідати рівню ґрунтових вод.
4
Для буріння свердловини вибирайте місце з недоторканим материковим грунтом. Для забору зразків ґрунту витягуйте бур через кожні 50 см.
5
Для приблизного визначення рівня залягання грунтових вод використовуйте також спостереження за рослинністю. Як правило, в місцях неглибокого залягання вод зелень має більш яскраве забарвлення. Там мають звичай виростати незабудки, хвощ, очерет, мати-й-мачуха. Часто такі місця воліють комарі і мошки.
6
Використовуйте старі народні способи визначення рівня вод. Візьміть грудку знежиреної вовни, промийте в мильному розчині і просушіть. Укладіть шерсть на розчищену від дерну грунт. На шерсть покладіть свіже яйце і накрийте його сковородою. Зверху покладіть дерен. На наступний ранок зверніть увагу на стан яйця: якщо воно і шерсть покриті росою, то грунтові води близько. Метод спрацьовує тільки в суху погоду.
7
Для визначення рівня підземних вод приготуйте негашене вапно, сірку і мідний купорос. Змішайте ці компоненти в рівних вагових частинах в глиняному горщику і закрийте кришкою. Потім зарийте горщик на глибину близько півметра. Через добу дістаньте ємність і зважте. Чим більшою мірою збільшилася маса вмісту, тим ближче грунтові води.