Як визначитися зі сферою діяльності.

Небезпечно йти по життю слід у слід з іншими. Можна втратити можливості самореалізуватися, заробити бажані гроші, стати професіоналом. Спочатку треба визначити, в якому напрямку дорога відкрита, а де не варто з'являтися.
Інструкція
1
Дізнайтеся, екстраверт ви чи інтроверт. Від цього залежить, яка робота і в яких умовах принесе більше задоволення. Екстраверти люблять тусовку, велике скупчення людей, вміють швидко міркувати. Інтроверти віддають перевагу самотність, індивідуальну роботу, швидко втомлюються в шумному колективі, розуміють повільно, але досліджують питання глибоко. Деякі люди не можуть визначити свій тип, тому що схильні до того й іншого. У цьому випадку підійдуть будь-які сфери діяльності. Людям же з явними ознаками чогось одного треба враховувати цю особливість.
2
Складіть список можливих професій. Екстравертам підійдуть будь-які напрямки, де потрібна активність, рух, спілкування з людьми. Їх професії: телеведучий, менеджер з продажу, організатор заходів і т.д. Інтроверти комфортно почувають себе, виконуючи роботу на самоті: програмісти, бухгалтери, аналітики та ін. Це не означає, що інтроверт не може досягти успіху, працюючи торговим агентом. Навпаки, розвине слабкі сторони. Але якщо вибір зробити на користь «рідних» умов роботи, реалізувати себе вдасться швидше і робота не буде викликати непідйомну втому.
3
З'ясуйте фінансові перспективи по кожному напрямку. Крім професійного зростання, важливо мати фінансовий успіх. Для деяких людей це не суттєво, але надлишкові гроші відкривають більше можливостей для навчання і відпочинку. У різні економічні періоди одна і та ж спеціальність може бути як низькооплачуваної, так і навпаки. Отсейте напрямки, які не прибуткові в найближчій перспективі.
4
Прокрутіть книги для фахівців кожного напрямку. Це тест для решти спеціальностей. Якщо книги здаються цікавими, захоплюючими, і хочеться зануритися у вивчення матеріалу, спеціальність може бути підходящою. Дивіться книги різних авторів, тому що деякі викладають нудно, незалежно від теми предмета.
5
Поговоріть з людьми обраної спеціальності. Останній рівень перевірки покаже, чи дійсно підходять варіанти і умови роботи до вашого типу, визначеним на першому кроці. Врахуйте, що розмова може вестися з людиною, яка просто знаходиться не на своєму місці. Такий співрозмовник може розкритикувати вибір спеціальності і рекомендувати те, до чого більше розташований. Саме тому перевірка ведеться в кілька кроків.
6
Проаналізуйте отриману інформацію, враження і зробіть остаточний вибір. Якщо є можливість попрацювати в потрібному напрямку, зробіть це до того, як присвятіть роки навчанні і роботі.