Як зробити стіл для ручного фрезера. Як самому зробити столик для фрезера.

Домашньому майстра, який займається виготовленням меблів, важко обійтися без компактної фрезерної машини. Але при обробці зовсім невеликих заготовок фрезерування такою машиною стає скрутним. Підвищити функціональність фрезера можна, зафіксувавши його на столі, щоб отримати саморобний вертикально-фрезерний верстат.
Вам знадобиться
  • - верстак;
  • - дошки і рейки;
  • - ножівка по дереву;
  • - кріпильні елементи (болти, гайки);
  • - фрезер;
  • - набір гайкових ключів.
Інструкція
1
Використовуйте для виготовлення верстата окремий стіл або прикріпіть фрезер до поверхні робочого верстака. Другий спосіб зручний, якщо ви маєте в своєму розпорядженні добре підготовленим робочим місцем і окремої майстерні. Але якщо вам доводиться працювати в домашніх умовах, без окремого столу важко обійтися.
2
Приготуйте лист міцного матеріалу товщиною близько 5 мм (підійде листова сталь, текстоліт, фанера) і гвинти з потайною конусної голівкою. Врахуйте, що занадто товстий лист обмежить робочу висоту шпинделя; якщо ж лист буде дуже тонким, то в роботі верстата з'являться вібрації, вона стане нестійка.
3
Встановіть фрезер на стільницю. Обведіть олівцем контур опорної підошви. За допомогою лобзика випиляєте в стільниці отвір, слідуючи наміченим контуру. Другий спосіб - вибрати інструментом гніздо під квадрат листового матеріалу. При цьому розмір сторони квадрата зробіть приблизно в два рази більшим, ніж ширина опорної підошви фрезера.
4
Якщо ваша модель фрезера має пластикову накладку на підошві, відкрутіть її. При цьому ви отримаєте доступ до отворів для фіксації штатних напрямних. Пам'ятайте, що основна вимога до столу, на якому буде встановлено фрезер - не допустити виникнення вібрацій. Крім того, конструкція столу повинна забезпечити швидкість і доступність приєднання фрезера до стільниці.
5
В аркуші, прикріплюваному до стільниці, виконайте отвір, крізь яке буде переміщатися шпиндель з фрезою. Діаметр отвору повинен бути не менше, ніж розмір найбільшої фрези, яку ви маєте намір використовувати. Оптимальне отвір повинен бути розміром приблизно в 50 мм. Отвір більшого діаметру може завадити обробці самих дрібних деталей.
6
Прикріпіть до столу направляючу лінійку висотою 150 мм, зробивши по її центру пропил для фрези. Для кріплення лінійки зробіть в її підставі також два паралельних пропила. Бажано, щоб направляюча мала можливість регулювання кута нахилу. В самій стільниці просвердлите два отвори під кріпильні болти.
7
На завершення встановіть в легкодоступному місці стола вимикач для фрезера, поєднавши його з розеткою для підключення пристрою. У підсумку ви отримали стіл для багатофункціонального фрезерного верстата.
Найбільш популярним серед ручних фрезерів є ручний погружной фрезер, що виконує профілювання, фрезерування і обробку різних деталей. Цей потрібний у господарстві інструмент дозволяє створювати як прості, так і складні ексклюзивні вироби з дерева за допомогою різних прийомів роботи.

Прийоми робіт з ручним фрезерним верстатом

Всі операції, що виконуються ручним фрезером, діляться на фрезерування канавок, пазів, чвертей і інших заглиблень у заготівлі. Вони можуть розташовуватися уздовж або поперек шарів, виходити на кромку або бути закритими.
Іноді ці форми виконують певні конструктивні функції, утворюючи нероз'ємні і роз'ємні з'єднання.
Також ручної фрезерний верстат може виконувати профілювання плінтусів, карнизів, штапиков, лиштв і інших погонажних профільних виробів. Також можливе виготовлення різних виробів, меблів і оформлення інтер'єрів, елементи яких крім функціональності, несуть ще й декоративну нагрузку.Обработка контурів і складних поверхонь ручним фрезером застосовується при виготовленні унікальних інтер'єрів, оригінальної меблів і вишуканих виробів різного призначення. Така робота вимагає шаблонів, які дозволяють високоточно копіювати ряд повторюваних складних форм, надаючи їм абсолютну ідентичність. Також ручної Фрейзер обробляє спеціальні функціональні елементи - пази і отвори під замки, шипи, навіси і так далі.
У серійному виробництві для фрезерування цих елементів використовуються спеціалізований інструмент, тоді як в побуті для цього цілком достатньо універсального ручного фрезера.

Фрезерний верстат і робота з ним

Ручний фрезерний верстат обробляє дерево спеціальними фрезами, які складаються з циліндричного хвостовика і робочої частини з ріжучої кромкою. На сьогоднішній день існує велика кількість фрез, що розрізняються матеріалом, формою ріжучої кромки, конструкцією і розмірами. М'які породи деревини обробляються фрезами з ножами, виготовленими зі швидкорізальної інструментальної сталі, тоді як тверді матеріали (дуб, бук, ясен, алюміній) фрезерують ножами з твердих сплавов.Для додання виробу певної форми, фрезі забезпечується точне позиціонування в трьох координатах щодо заготовки. Ручний фрезер встановлюється у вертикальному положенні за рахунок механізму занурення, який переміщує двигун і фрезу по вертикальних напрямних верстата і стопорить його в заданому положенні по висоті. При роботі фрез з направляючим підшипником, він проходить по кромці оброблюваної деталі, забезпечуючи певну відстань між деталлю і фрезою.
Фреза з напрямних подшипником називається кромочної і використовується тільки для обробки кромок заготовок.

Вибираємо хороший ручний фрезер

Щоб придбати якісний ручний фрезер, який прослужить вам довгі роки, звертайте при покупці увагу на ряд важливих характеристик агрегату. В першу чергу, його потужність повинна відповідати меті роботи - знайдіть оптимальне співвідношення між вагою фрезера і його потужністю. Для побутових цілей вам буде достатньо пристрої легкого і середнього уровня.Прі виборі фрезера зверніть увагу на пристрій включення живлення, яке має бути оснащено захистом від випадкового включення і фіксуючим механізмом. Без нього вимикач потрібно буде весь час притримувати і стежити за тим, щоб агрегат не нанесла вам виробничих травм. Також вибирайте ручний фрезер з конусовидними сталевими цангами, які повинні бути виконані із загартованої сталі.
Звичайні сталеві цанги деренчать при роботі, що ускладнює процес, крім того, вони сильно зношуються при інтенсивній експлуатації.
Крім цього, якісний фрезер повинен володіти отсосом пилу, литий підошвою з штампованого металу і з дерев'яною (пластикової) накладкою, а також штанговим механізмом з точним регулюванням. Стіл для фрезера повинен мати надійні точки кріплення, систему регулювання висоти, а також забезпечувати бездоганну видимість. Не забудьте і про кутовий упор, який дозволяє копіювати заготовку - при купівлі дізнайтеся, чи допускається його регулювання в обраній вами моделі.

Заходи безпеки при роботі з ручним фрезером

Основними і життєво важливими заходами безпеки при роботі з фрезерним верстатом ручного типу є наступні правила. Налаштування фрезера і кріплення фрези здійснюється тільки при висмикнути з розетки електрошнура. Виконуючи фрезерування, потрібно міцно утримувати агрегат в руках, оскільки він може вирватися і серйозно травмувати оператора.
Пам'ятайте, що при роботі з ручним фрезером на вашому одязі не повинно бути звисаючих елементів, які може намотати на себе фреза.
Завжди потрібно міцно закріплювати оброблювану деталь (просту дошку або майже готову деталь - двері, вікно або щось інше), інакше фреза може зірвати її і відкинути з великою силою. Це називається ефектом зворотного удару - фреза б'є по матеріалу і отримує потужний удар у відповідь, сила якого може вирвати фрезер з рук. Щоб уникнути цього, необхідно міцно притискати фрезер до основи і плавно переміщати його по деталі. Товщина шару, що зрізається при цьому не повинна перевищувати 3 мілліметров.Прі роботі з агрегатом користуйтеся респіратором, щоб не вдихати дрібну пил, що з'являється при фрезеруванні і шкідливу для легких. А також обов'язково познайомтеся з відгуками вже досвідчених користувачів на спеціалізованих форумах Москви, Санкт-Петербурга, Самари, Єкатеринбурга або інших великих міст.