Як врятувати монстеру.

Монстера є одним з найпоширеніших кімнатних рослин. Вона невибаглива і швидко розростається. Проте навіть таке непримхливе рослина іноді хворіє. Як же врятувати монстеру?
Інструкція
1
Однією з найпоширеніших проблем, з якою стикаються квітникарі при вирощуванні монстери, є загнивання стебла. Зазвичай це відбувається взимку. Причина цієї хвороби - перезволоження ґрунту. Для того щоб врятувати рослина, необхідно акуратно обрізати гнилі пересадити монстеру в горщик меншого обсягу. Скоротіть кількість поливів і уважно стежте за тим, щоб температура повітря в приміщенні не опускалася нижче 20 градусів. Якщо ви помітили, що на листках монстери утворилися крапельки вологи, то необхідно дати грунті просохнути і збільшити інтервали між поливами.
2
При зайвої сухості повітря в приміщенні нове листя монстери виростають маленькими і темними, а верхівки старих стають коричневими. Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, необхідно переставити рослина подалі від опалювальних приладів, частіше обприскувати листя з пульверизатора і збільшити полив. Слідкуйте за тим, щоб додаткова опора рослини залишалася вологою.
3
Слід знати, що при недоліку світла листя монстери можуть вирости блідими, з жовтими плямами і цільними пластинами. Якщо рослина перебуває в тіні, то його стовбур може оголитися, а зростання сповільнитися.
4
ВредітеліМонстери досить рідко уражаються шкідниками. Як правило, це проблема виникає при недостатньо грамотному і хорошому догляді за растеніем.Однім з головних «ворогів» монстери є борошнистий червець. Його присутність виражається у вигляді появи невеликих грудочок, схожих на вату, в пазухах листків або з його нижньої сторони. Якщо ви помітили такі грудочки, то необхідно негайно ізолювати рослину. Протріть листя мильною губкою, а потім промийте під теплою проточною водою. Кілька разів, з інтервалом в 5 днів, обробіть рослину спеціальними препаратамі.Другой поширений шкідник - павутинний кліщ. У рослини, ураженого цим шкідником, на поверхні листя з'являються блідо-зелені точки, які потім зливаються в плями. Для позбавлення від кліща необхідно ретельно протерти рослина мильним розчином, а потім промити його листя під душем. При сильному ураженні можна обробити монстеру розчином актеллика, приготованому з розрахунку 1мл на літр води.Для того щоб запобігти поразки рослини кліщем, необхідно регулярно обприскувати листя монстери їх пульверизатора.