Як в'ялити корюшку. дивитися засолка корюшки.

В'яленою називається риба, яка потрапила під повільного висушування в природних умовах. Як правило, так обробляють рибу дрібну і нежирну, наприклад, корюшку. В'ялена корюшка - найсмачніша риба.
Вам знадобиться
    • ємність для засолювання;
    • непотрошеная риба;
    • сіль
    • картопля для перевірки насиченості розчину;
    • оцет.
Інструкція
1
Існує декілька способів приготування в'яленої корюшки. Засолені рибу в тузлуке. Для цього налийте в ємність воду і киньте в неї очищену картоплю або ціле варене яйце.
2
Засипте у воду сіль і перемішайте, сипте сіль доти, поки картопля не спливе. Для отримання пікантного смаку додайте в розсіл соєвий соус з розрахунку 330 мл на 12 л емкості.Уложіте рибу в розсіл, а зверху поставте вантаж на 3-5 кг для того, щоб риба не спливла.
3
Час засолювання залежить від розміру риби. Якщо риба середньої довжини, то витримати потрібно буде 6-8 годин. Причому за півгодини до закінчення засолювання обов'язково додайте 1 ст. ложку оцту.
4
Дістаньте рибу, промийте проточною водою і дайте стекти протягом години. Потім знову промийте, але вже в підсолодженою цукром воді. Дайте розчину стечь.Нанізайте рибу на мотузку і вивешайте на провітрюваному ділянці.
5
Спосіб 2. Суха засолка. Укладіть непотрошеную рибу в ємність на бік один за одним слоямі.Каждий шар пересипте сіллю, бажано крупного помелу. Кількість солі береться з розрахунку 1 чайна ложка на 1 кг риби.
6
Чи не накриваючи ємність, витримайте рибу протягом доби, а потім промийте в проточній воді. Нанизати корюшку на мотузку за хвіст і вивешайте в провітрюваному приміщенні.
7
Спосіб 3. Корюшку пересипте надмірною кількістю солі так, щоб утворилася соляна шуба. Залиште в такому вигляді на 5-8 годин, а затії розкладіть рибу на багатошарову папір для стікання надлишкового соку. З соком випливає і зайва сіль. Залиште на 3-5 часов.Как тільки риба почне зверху підсихати, вивішуйте її рибу за голову. Зверніть увагу, що при такому посол рибу не миють
8
Виникає питання за хвіст або голову вішати рибу. Деякі рибалки вважають, що якщо вішати за голову, риба не втратить жир. Інші ж навпаки дотримуються тієї думки, що за якщо вішати рибу за хвіст, то вийде уникнути появи гіркого присмаку. Гіркота стече через рот.Поетому рекомендується застосовувати змішаний спосіб: спочатку на короткий час вішати за хвіст, щоб гіркоту скла, а потім за голову.