Як розсадити бамбук.

Батьківщиною бабмук вважається Південно-Східна Азія, де він досягає величезних розмірів і зростає повсюдно. У середній смузі Росії бамбук вирощується як кімнатна рослина або у відкритому грунті, але при цьому таких величезних розмірів не досягає через те, що щорічно верхня частина пагонів замерзає, відростає лише бічна поросль, яку і потрібно розсаджувати.
Вам знадобиться
  • - гострий ніж;
  • - грунтова суміш;
  • - горщики;
  • - секатор;
  • - антисептик;
  • - віск;
  • - комплексні мінеральні добрива.
Інструкція
1
Якщо ви вирощуєте бамбук у відкритому грунті в досить холодних кліматичних умовах, то вам доведеться щорічно його розсаджувати. Щоб справити розсаджування, акуратно відріжте молоді пагони, які рослина випустить після настання стійкого тепла.
2
Поставте їх у воду на три доби. В воду можете додати 1 чайну ложку комплексних мінеральних добрив.
3
Підготуйте живильну грунтову суміш в об'ємних горщиках, укоренити рослини. Стебло присипайте максимально глибоко, поставте горщик в тепле світле місце.
4
Особливого догляду бамбук не вимагає. Помірно поливайте рослину, підгодовуйте комплексними мінеральними добривами. Якщо ви хочете залишити бамбук як кімнатної рослини, то вам щорічно навесні доведеться повністю викопувати його з горщика, видаляти бічну поросль і знову саджати в горщик з новою поживною сумішшю. Це дозволить не розростатися рослині дуже швидко. Також ви можете обрізати верхівку гострим секатором, але після формування обробіть зрізи антисептиком або замажте розтопленим воском.
5
Для розсаджування рослини у відкритому грунті викопайте основний корінь, розділіть його гострим ножем, розсадите на відстані 1 метра один від одного. Проводите розсаджування щорічно навесні після того, як відросте нові пагони. Пагони ви також можете укоренити у відкритому грунті. Спосіб укорінення такий же, як при кімнатному рассаживании.
6
При будь-якому способі вирощування щодня обприскуйте рослина, так як при недостатній вологості повітря бамбук може захворіти. Однак не допускайте надлишку вологи при поливі.
7
Якщо ви вирощуєте бамбук в горщиках будинку, то взимку максимально скоротіть поливи, але не обприскування. Систематично проводите підгодівлю комплексними мінеральними добривами і Продлять світловий день за допомогою штучного освітлення.