Як привітати зі старим Новим роком.

Новорічні свята в Росії, включаючи Різдво по західному і східному християнським календарем, відзначають більше двох тижнів, з 25 грудня по 14 січня. Завершує їх череду старий Новий рік, який, нехай і не дуже урочисто, але все ж святкується в Росії та окремих країнах СНД.
Інструкція
1
На Русі ці дні, з 31 грудня по 1 січня за старим стилем, були, насамперед, святом «наворажіванія» майбутнього щедрого врожаю. В новорічну ніч господині варили ритуальну кашу, причитуючи над нею особливі слова, які повинні були принести всьому сімейству безбідне життя в наступному році. Зварена каша з'їдалася усіма домочадцями, а по тому, наскільки вона вдалася, судили про те, яким буде прийдешній рік. Оскільки вважається, що старий Новий рік приносить в дім достаток і достаток, вітаючи з цим святом, в першу чергу прийнято бажати матеріального благополуччя і достатку, а також міцного здоров'я.
2
В ніч під старий Новий рік також було прийнято ходити по домівках і вітати сусідів або родичів, виконуючи особливі пісні, що обіцяють господарям заможність. Якщо ви запрошені в гості для зустрічі старого Нового року, добре буде наслідувати цієї старовинної традиції: розучите з дітьми кілька «старо-новорічних» пісеньок-закличок. Завершувати їх годиться, посипаючи зерном підлогу в квартирі господарів біля входу і в передпокої. Привітавши своїх друзів таким чином, ви напророкували їм матеріальне благополуччя на весь наступний рік.
3
Подарунки, які підносяться в це свято, теж повинні символізувати збільшення доходів в новому році: подаруйте друзям або близьким скарбничку, монету-талісман, шкатулку або, так зване «грошове дерево» - толстянку. Хорошим подарунком буде і корзина з фруктами, уособлюючи достаток.
4
Якщо ви самі чекаєте цього вечора гостей, то можна привітати їх, зробивши кожному оригінальні «щасливі передбачення»: адже одним з традиційних розваг у старий Новий рік здавна були різні ворожіння. Підготуйте передбачення заздалегідь, написавши на папері або картоні і барвисто, яскраво оформите. Залучіть до цього процесу дітей, пояснивши їм, що такі своєрідні поздоровлення-побажання неодмінно повинні бути добрими і обіцяти благополуччя у всьому. «Чарівні» поздоровлення, що пророкують удачу в новому році, всі присутні за святковим столом по черзі навмання виймають з тканинного мішечка.
5
Не забудьте привітати тих, хто далеко від вас: це можна зробити і за допомогою традиційних SMS-повідомлень, але друзям і близьким буде набагато приємніше отримати від вас вітальну листівку. Краще зробити її власними руками: все-таки свято це - незвичайний, неабиякий, тому й привітання має бути унікальним. Нарешті, для дітей варто влаштувати ще одне свято і знову подарувати їм подарунки: нехай для них новорічне чудо ще триватиме.