Як дресирувати вівчарку. у скільки місяців віддати вівчарку на дресирування.

Починати дресирувати вівчарку треба з самого раннього віку. Ви можете самі це робити, або ж займатися з досвідченим інструктором на дресирувальних майданчиках. Пам'ятайте, що дуже легко зіпсувати собаку неправильної дресируванням. Щоб цього не трапилося, ми підкажемо основні правила дресирування цуценя вівчарки.
Інструкція
1
Привчіть цуценя до клички. Для нього вона служить сигналом «Увага!», Так як звичайно далі звучить команда. Чи не спотворюйте кличку. Не повторюйте її безцільно і не надавайте кличці зменшувальні форми.
2
Привчіть цуценя безвідмовно виконувати команду «До мене!» З раннього віку. Давайте корм, називайте кличку і додавайте команду «До мене!». Коли цуценя підійде, обов'язково його приголубте і почастуєте ласощами. Якщо ж він не слухається, відволікаючи його і трохи пізніше все-таки доможіться виконання команди.
3
На прогулянці освойте з собакою команду «Гуляти!». Кличте цуценя, давайте ласощі, і відпускайте його командою «Гуляти!». Нехай порезвится і пограє. Чергуйте цю команду з командою «До мене!», Але не давайте цуценяті сильно втомитися, інакше він буде ігнорувати ваші команди.
4
Не карайте щеняти, якщо він тікає або ж не підходить до вас. Зробіть пару різких кроків назад, або киньте в нього невеликий камінчик, або ж сховайтеся від нього. Щеня злякається і обов'язково підбіжить до вас. Заспокойте його і приголубте.
5
Привчайте команді «Фу!» З 2-3 місяців. Попереджайте нею небажана дія цуценя, але не «смикайте» його по дрібницях. Вимовляєте команду строго і обов'язково домагайтеся її виполненія.Прі необхідності можна цуценя вдарити, але в розумних межах. Поступатися цуценяті можна, інакше він відчує себе ватажком.
6
З 4-5 місяців привчайте цуценя команді «Сидіти!», Трохи пізніше - «Лежати!».
7
З 4 місяців, граючи зі своїм цуценям, змушуйте його бігати, стрибати, плавати, долати невеликі перешкоди. Але не перестарайтеся, так як його організм ще не зміцнів.
8
У цьому ж віці привчайте команді «Поруч!». Відпрацьовуйте цю команду, коли йдете або повертаєтеся з прогулянки. Для формування постави цуценя ведіть його на початку прогулянки на повідку внатяжку без команди.
9
З 6 місяців привчайте собаку до намордника. Робіть це поступово, без насильства і на короткий час. Собаці, звичайно, це не сподобається, і вона спробує його зняти. Дайте заборонну команду і добийтеся свого.
10
Вищеперелічені команди - найпростіші і необхідні для дресирування цуценя вівчарки. Ви повинні віддавати собі звіт, що вівчарка - серйозна службова собака. Тому цуценя вівчарки ви можете дресирувати і самі, а дорослу вівчарку - тільки професійний інструктор.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XvozVGXFT0A