Як привітати з Різдвом.

Люди відзначають різдво вже багато тисяч років поспіль. Причому раніше це свято було набагато важливіше Нового року і мав безліч цікавих традицій. Сьогодні в кожному православному храмі і церкви в ніч з шостого січня на сьоме починається Богослужіння.
Інструкція
1
Хочеться сподіватися, що у вашій родині дню народження Христа теж відводиться гідне місце. Різдвяні традиції допоможуть привітати вам рідних урочисто і душевно. Звичайно, необхідно прикрасити свій будинок або квартиру. Найголовніший елемент в різдвяних прикрасах - це гілочки ялини, якими прикрашається і святковий стіл, і навколишній простір.
2
Всією сім'єю відвідайте церква. Зовсім не обов'язково туди вирушати вночі з маленькими дітьми. Це можна зробити вранці або вдень сьомого січня. Для кожного члена родини дотримання цієї традиції принесе багато хорошого, додасть урочистого та святкового настрою. В церкви люди вітають одне одного, обіймаються і бажають щасливого Різдва. Поставте в храмі свічки, насолодіться ароматом церковних пахощів. Відчуття чогось таємничого і духовного просто витає в атмосфері, тому святковий настрій вас довго не покине.
3
В різдвяну ніч молоді дівчата ворожать. Незаміжні дівчата можуть зібратися в одному будинку і провести гадання, дізнатися свого судженого, долю, та й просто весело провести час. У святкову ніч до сих пір люди ходять по домівках рядженими, особливо це прийнято в сільській місцевості.
4
Святковий різдвяний стіл повинен бути рясним, на ньому потрібно поставити рівно дванадцять різних пісних страв. По центру столу ставиться найважливіше блюдо «сочиво», яке кожна господиня готує за своїм рецептом. У багатьох країнах різдвяний стіл складно уявити без м'яса птиці: качки, гусака або індички. За різдвяним столом всі рідні вітають один одного і дарують подарунки.
5
У це свято прийнято зазивати кожного гостя за стіл, пригощаючи його щиро і від усієї душі. Будь-який гість в цю ніч є бажаним, для таких непередбачених відвідувачів бажано приготувати невеликі подарунки, які можуть принести їм задоволення.
6
Запаліть різдвяні свічки, вони за традицією є важливою складовою зимового свята. Раніше за допомогою свічок люди виганяли зі свого будинку сили холоду і тьми, тому в цей день люди вітали одне одного, даруючи красиві святкові свічки. Різдвяні свічки є додатковими символами значущості Ісуса Христа.
Ви вирішили привітати православного священика з Різдвом Христовим, але не впевнені при складанні листа або не знаєте, як привітати його при особистій зустрічі? Зверніться до церковного протоколу, який не так строгий, як може здатися на перший погляд.
Інструкція
1
На жаль, для Світлого Свята Різдва Христового немає освяченої століттями формули для поздоровлення (як, наприклад, для Пасхи), тому прийнято і при листуванні зі священиком, і при особистій зустрічі з ним цього дня починати своє звернення зі слів «Христос рождається - славімо!» («раждается» в даному випадку - це не помилка, а церковнослов'янська варіант слова «народжується»). Саме цими словами починається ирмос (перша строфа) першої пісні різдвяного канону.
2
При зверненні до священика в листі або при зустрічі повинні дотримуватися норми церковного протоколу. Якщо ви знаєте, хто виконує служби у вашому храмі - ієрей або протоієрей - то, в залежності від сану священика , зверніться до нього «Ваше Преподобіє» або «Ваше Високопреподобіє». Після цього ви повинні поіменувати священика . Але називати його звичайним світським ім'ям можна. Необхідно звернутися, наприклад, так: «батько Алексій» або «отець Іоанн» (обов'язково в церковнослов'янської традиції, тобто не «Олексій» і не «Іван»). Прийняте в російській православному зверненні слово «батюшка» (в тексті поздоровлення буде доречно - «дорогий батюшка») краще не вживати, якщо ви особисто не знайомі зі священиком.
3
Строгого регламенту для тексту привітань немає. Однак пам'ятайте, що ви вітаєте священика нема з днем народження, а з Різдвом Христовим. Тому не бажайте йому якихось особистих благ. Єдине, що ви можете в цьому випадку написати: «Бажаю (бажаємо) вам допомоги Богонемовляти Христа в ваших богоугодних справах на славу Його». Головне, щоб ваш лист-привітання було щирим.
4
Закінчувати привітання краще словами: «Ваш богомолець (богомольці)». Якщо ви звертаєтеся до нього з письмовою посланням, на конверті обов'язково вкажіть прізвище священика і його адресу-титул. Наприклад, так: «Єгомость отцю Олексію Іванову».
5
Якщо ви хочете звернутися до священика з поздоровленням до або після служби, пам'ятайте, що вітати потрібно не тільки його, а й усіх прихожан.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Wnmv5KrEP5I