Як виміряти ємність конденсатора мультиметром. Вимірювання ємності конденсатора мультиметром.

Для вимірювання ємності конденсаторів придатний практично будь-який цифровий мультиметр. Деякі з таких приладів дозволяють вимірювати ємність безпосередньо, інші ж вимагають вдаватися до непрямих методів вимірювання.
Інструкція
1
Щоб виміряти ємність конденсатора мультиметром, що має відповідну функцію, підключіть його до конденсатора, а потім виберіть перемикачем найточніший з меж вимірювання ємності. Якщо на індикаторі виникне повідомлення про перевантаження, переведіть прилад на більш грубий межа. Здійснюйте таке перемикання до тих пір, поки не з'являться свідчення. Прочитайте їх.
2
Якщо використовується мостова приставка для вимірювання ємності, використовуйте мультиметр в якості пристрою для визначення балансу моста. До відповідних висновків моста підключіть його через детектор з фільтруючим конденсатором, а на самому мультиметри виберіть режим микроамперметра постійного струму. Підключіть конденсатор до мосту, збалансуйте останній по мінімуму свідчень, потім за шкалою моста прочитайте свідчення.
3
Якщо мультиметр функцією вимірювання ємності не володіє, а бруківці приставки немає, скористайтеся наступним способом. Візьміть генератор стандартних сигналів. Встановіть на ньому відому амплітуду сигналу, рівну декільком вольтам. Увімкніть послідовно мультиметр, що працює в режимі мікроамперметра або міліамперметра змінного струму (залежно від умов вимірювання), генератор і випробуваний конденсатор. Встановіть таку частоту, щоб мультиметр показав струм, що не перевищує в першому випадку 200 мкА, а в другому - 2 мА (якщо частота занадто мала, він не покаже нічого). Потім поділіть амплітудне значення напруги, вираженого в вольтах, на квадратний корінь з двох, щоб отримати чинне його значення. Ток переведіть в ампер, після чого поділіть напруга на струм, і ви отримаєте ємнісний опір конденсатора, виражене в Омасі. Потім, знаючи частоту і ємнісний опір, обчисліть ємність за формулою: C = 1/(2? FR), де C - ємність у Фарада,? - Математична константа «пі», f - частота в герцах, R - опір місткості в Омасі.
4
Переведіть розраховану таким чином ємність в більш зручні одиниці: пикофарад, нанофарадах або мікрофарад.
Зверніть увагу
Чи не вимірюйте цим способом ємність оксидних конденсаторов.Разряжайте конденсатор безпечним способом перед виміром.
Найчастіше необхідність виміру ємності виникає у власників автотранспорту при перевірці працездатності акумуляторів. Є кілька простих кроків, щоб вірно виміряти їх ємність .
Інструкція
1
Акумулятор являє собою хімічний джерело струму, в якому електричний струм виробляється за рахунок хімічних реакцій, що протікають в акумуляторі.
2
Таким чином, принцип дії акумулятора мало чим відрізняється від звичайної батарейки. Ємність акумулятора - це кількість електрики, яка може видати новий або повністю заряджений акумулятор.
3
Ємність акумулятора вимірюється в ампер-годинах або міліампер-годинах. Так, якщо ємність акумулятора складає 2000мА-годину (міліампер-годин), це означає, що акумулятор зможе видавати струм 2000 міліампер протягом 1 години або 200 міліампер протягом 10 годин.
4
Для визначення ємності, акумулятор необхідно спочатку повністю зарядити, потім розрядити заданих струмом і простежити час повної розрядки акумулятора. Потім потрібно вирахувати твір струму на час, за який розрядився акумулятор, отримана величина і буде ємність ю акумулятора.
5
Аналогічним чином вимірюється ємність батарейки. Сенс вимірювання ємності акумулятора або батареї полягає в тому, що можна дізнатися час, за який акумулятор або батарейка повністю розрядяться. Після цього акумулятор потребують перезарядки, а батарейка прийде в повну непридатність.