Як намалювати штрих-код.

В минулому на плакатах, присвячених технічному прогресу, нерідко зображували перфоленту. Сьогодні одним із символів передової техніки став штрих-код. Але як же правильно зобразити його на плакаті?
Інструкція
1
Погляньте на справжні штрих-коди. Сьогодні за ними далеко ходити не треба - вони є практично на кожній упаковці. Ознайомтеся з їх складовими частинами: смугами різної товщини, цифрами. Зверніть увагу на той факт, що деякі з смуг трохи довші інших, але тільки з нижньої сторони (де розташовані цифри). Також зверніть увагу на те, що цифр буває або вісім, або тринадцять. Але зустрічаються і нестандартні штрих-коди.
2
Ніколи не зображайте на плакаті штрих-код у звичайній ортогональної проекції. Він буде виглядати неприродно. Намалюйте той чи інший предмет, на якому такий код зазвичай поміщають таким чином, щоб останній розташовувався збоку. Якщо поверхня предмета в тому місці, де розміщується код, вигнута (наприклад, на газеті), то і сам код повинен повторювати форму цієї поверхні.
3
Зобразивши предмет, тонкими, ледь помітними лініями намалюйте на місці розташування штрих-коду паралелограм, що повторює в зменшеному вигляді проекцію бічної стінки цього предмета. Потім, дивлячись на будь-який реальний штрих-код, впишіть в паралелограм такий же. При бажанні використовуйте для зображення ліній звичайну лінійку. Не старайтесь передати код точно, просто робіть одні лінії товщі інших, а першу, середню і останню - трохи довша. Цифри під кодом напишіть випадково вибрані, але кількість їх має бути таким же, як під справжнім кодом. Перші цифри для правдоподібності повинні відповідати коду якоїсь держави (наприклад, для Росії - 46).
4
Візьміть ластик і акуратно зітріть паралелограм, що не видаливши при цьому зображення штрих-коду та інші частини малюнка. При необхідності, відновіть штрихування або розфарбовування, якщо вона при видаленні паралелограма як-небудь ушкодилася.
5
Існують також так звані 2D-коди. Вони більш сучасні, ніж штрих-коди, і несуть більше інформації. Такий код зображайте на плакаті, також попередньо ознайомившись з тим, як виглядає справжній.
Штриховий код наноситься на упаковку товару з метою надання інформації про продаваної продукції. Різні дані зашифровані певним набором чисел. Вміючи правильно читати штрих-код, можна отримати масу корисної інформації про продукт.
Інструкція
1
Подивіться на перші дві або три цифри в штрих-коді на упаковці товару. Вони повідомляють про країну-виробника. Кожній з країн відповідає певний набір цифр. Наприклад, для Росії це: 460, а для України - 482. З детальними таблицями кодів країн ви можете ознайомитися на одному з сайтів, присвячених даному питанню.
2
Зверніть увагу на наступні чотири або п'ять цифр в штрих-коді, вони інформують про підприємство-виробника. Бази даних з цими відомостями малодоступні звичайним покупцям, тому даною інформацією частіше користуються оптовики.
3
Погляньте на наступні п'ять цифр штрих-коду. Це - зашифрована інформація про сам товар. Перша цифра з п'яти позначає найменування товару, друга - споживчі властивості, третя - розміри, четверта - масу, п'ята - колір. Але, скористатися цими даними звичайному покупцеві навряд чи вийде, т.к. вони призначені, насамперед, для великих фірм-покупців.
4
Подивіться на останню цифру штрих-коду - це контрольна цифра товару. По ній ви можете визначити справжність продукту. Для цього необхідно виконати наступні дії: Вирахуйте суму цифр, що стоять в штрих-коді на парних позиціях; помножте суму, отриману в першому пункті, на 3; складіть всі цифри, які стоять на непарних місцях, не беручи в розрахунок контрольну цифру; знайдіть суму чисел, одержані в пунктах 2 і 3; відкиньте в отриманої сумі число десятків; відніміть число з 10, яке вийшло в пункті 5; проведіть порівняння отриманого числа в пункті 6 з контрольним числом в штрих-коді. У разі, якщо вони не збігаються, перед вами підроблений товар.
5
Використовуйте різні комп'ютерні програми для перевірки достовірності товару по штрих-коду і отриманню інформації про продукт. Зайдіть на відповідні інтернет-сайти і скористайтеся даними програмами в режимі on-line.